Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Marcinem Margielewskim

Nowości

Zwyczajna kobieta

Anna Płowiec
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zgodnie z prawdą

Danuta Awolusi
Cena detaliczna: 42,00 zł

Dzienniki 1956-1958 i 1970

Agnieszka Osiecka
Cena detaliczna: 55,00 zł

Zapowiedzi

Apteka pod Złotym Moździerzem. Dziedzictwo

Lucyna Olejniczak
Cena detaliczna: 43,00 zł

Dziewczyna z gór. Śniegi

Małgorzata Warda
Cena detaliczna: 39,99 zł

Na twoją niekorzyść

Gillian McAllister
Cena detaliczna: 43,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Martwiec Katarzyna Puzyńska
  3. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
06.06.2021

Rozmowa z Marcinem Margielewskim

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Marcinem Margielewskim, autorem książki "Koszmar arabskich służących".


Czym jest system Kafala? Jak wygląda współczesne niewolnictwo? W kolejnym odcinku naszego książkowego podcastu Justyna Dżbik-Kluge rozmawia z Marcinem Margielewski o ofiarach współczesnego systemu niewolnictwa i nowej książce "Koszmar arabskich służących". Posłuchajcie!

o książce:

Nowa, poruszająca opowieść autora bestsellerów o tajemnicach krajów arabskich.

Zatrważająca i niezwykle emocjonująca opowieść o biednych kobietach, które zostają służącymi w bogatych arabskich domach.
Pozbawione paszportów, możliwości kontaktowania się z rodziną, zamknięte za murami wartych miliony posiadłości, pracują często bez wytchnienia i dni wolnych od pracy. Gwałcone, bite, upokarzane, nie mają szans na poskarżenie się na swój los, dopóki nie skończy się ich kontrakt. Po powrocie do swoich krajów często wybierają milczenie, bo świat nie chce wierzyć w ich historie.
Marcin Margielewski namówił pochodzącą z Indonezji Ekę, by opowiedziała wstrząsającą historię swojej mamy i cioci, które stały się ofiarami współczesnego systemu niewolnictwa.

To druga - po "Modelkach z Dubaju" - książka z serii "Niewolnicy" opowiadającej o ludziach, którzy na Bliskim Wschodzie traktowani są jak zwykły towar.

Marcin Margielewski - pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez dziesięć lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek. Autor bestselerowych książek: "Jak podrywają szejkowie" (2019), "Była arabską stewardesą" (2019), "Zaginione arabskie księżniczki" (2020), "Tajemnice hoteli Dubaju" (2020), "Urodziłam dziecko szejka" (2020) i "Modelki z Dubaju" (2021).

wersja do druku