Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Małgorzatą Wardą

Nowości

Tajemnica brakującej głowy

Jeff Cohen , E.J. Copperman
Cena detaliczna: 39,99 zł

Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach

Praca zbiorowa
Cena detaliczna: 39,99 zł

Loteria życiowych szans

Izabella Frączyk
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Pierwsza książka mojego dziecka

Praca zbiorowa
Cena detaliczna: 38,00 zł

Wnuczka wariatki. Alina

Danuta Noszczyńska
Cena detaliczna: 43,00 zł

Nocna suka

Rachel Yoder
Cena detaliczna: 43,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
  2. Gra w ludzi Eva Minge
  3. Skradzione lato Grażyna Jeromin-Gałuszka
06.11.2021

Rozmowa z Małgorzatą Wardą

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Małgorzatą Wardą, autorką książki "Dziewczyna z gór. Śniegi".W kolejnym odcinku naszego książkowego podcastu Justyna Dżbik-Kluge rozmawia z Małgorzatą Wardą o odwracaniu losu, Bieszczadach, sile literatury i traumach. Posłuchajcie!

o książce:

Ofiara porwania, Nadia, po wielu latach decyduje się ujawnić policji swoją tożsamość. W wyniku tego następuje ciąg dramatycznych zdarzeń.

Śnieżna burza pogrąża w chaosie górskie miasteczko, utrudniając prowadzenie śledztwa, a w tym czasie wychowywana poza światem Nadia wraca do cywilizacji. Tam musi stawić czoła mediom i policji. Pojawiają się wątpliwości, czy jest ofiarą porwania, czy może od lat świadomie kieruje własnym losem.  

Porywacz pozostaje nieuchwytny. Pojawiające się tropy sugerują jego śmierć, ale czy Jakub na pewno nie żyje? I kim właściwie jest? Przestępcą czy może człowiekiem, który w końcu nauczył się kochać?

Z pozoru oczywiste oceny przestają być jednoznaczne, a ludzkie emocje zdają się nie podlegać zasadom winy i kary.

Małgorzata Warda - pisarka z Gdyni. Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej; w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia, a trzy lata później odebrała grand prix Festiwalu. Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść "5 sekund do Io". Wydała m.in.: "Nikt nie widział, nikt nie słyszał", "Dziewczynkę, która widziała zbyt wiele", "Dziewczynę z gór". Jest także autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia rzeźbiarka. www.warda.com.pl

wersja do druku