Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Małgorzatą Sidz

Nowości

Putin. Człowiek bez twarzy

Masha Gessen
Cena detaliczna: 45,00 zł

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe

Tanya Valko
Cena detaliczna: 44,00 zł

Ciekawe czasy

Naoise Dolan
Cena detaliczna: 38,00 zł

Zapowiedzi

Pierwsza książka mojego dziecka

Praca zbiorowa
Cena detaliczna: 38,00 zł

Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. Łatwa nauka tabliczki mnożenia

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Ojcze nasz

Grzegorz Janusz Ostrowski
Cena detaliczna: 35,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
  2. Gra w ludzi Eva Minge
  3. Skradzione lato Grażyna Jeromin-Gałuszka
30.10.2021

Rozmowa z Małgorzatą Sidz

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Małgorzatą Sidz, autorką książki "Pół roku na Saturnie".W kolejnym odcinku naszego książkowego podcastu Agata Passent rozmawia z Małgorzatą Sidz o Korei Południowej, millenialsach, boomerach, k-popie, grantach naukowych, karaoke oraz ... emeryturze. Posłuchajcie!

o książce:

Życie to sposób na odwrócenie uwagi od śmierci.

Seul, Korea Południowa, rozpędzony XXI wiek. Masz czas, masz pieniądze, masz nieskończone możliwości wielkiego miasta. Co robisz? Czy jesteś milenialsem czy nie, pewnie najpierw włączasz YouTube.

Bohaterka dostaje od losu (i leniwego wykładowcy uniwersyteckiego) pół roku na to, żeby odnaleźć siebie. Nowe pomysły na życie odbijają się w tutorialach, piosenkach k-pop i filmach Quentina Tarantino. Sens życia kryje się na Wikipedii, miłość na Tinderze, a odpowiedzi na pytania o Wszechświat - w ciemnych zakamarkach Google’a i przepowiedniach wróżbity.

Ta książka nie opisuje - ona wciąga w sam środek chaosu i zagubienia płynnej nowoczesności. Zabiera w maniakalną podróż, nie pozwala zostać w tyle. Śmieszy i przeraża jednocześnie, zadaje pytania, a wiele z nich to te "najważniejsze".

Małgorzata Sidz (ur. 1990), japonistka, magister studiów o Azji Wschodniej, filmoznawczyni. Milenials. Komunikuje się w dziesięciu językach obcych.  Autorka reportażu "Kocie chrzciny. Lato i zima w Finlandii" (2020), swoje teksty publikowała między innymi w "Gazecie Wyborczej", "Holistic News", "Piśmie", "Rzeczpospolitej" oraz na portalu Wirtualna Polska. Mieszkała w Finlandii, Szwecji, Danii, Korei Południowej i Japonii.

wersja do druku