Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Lucyną Olejniczak

Nowości

Natalii 5

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Carpe Jugulum

Terry Pratchett
Cena detaliczna: 35,00 zł

Na własną rękę

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Turecki honor

Mira Hafif
Cena detaliczna: 42,00 zł

Żony Konstancina

Ewelina Ślotała
Cena detaliczna: 39,99 zł

Wikingowie. Zew Odyna

Sara Weber
Cena detaliczna: 42,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Żadanica Katarzyna Puzyńska
  2. Perska wytrwałość Laila Shukri
  3. TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka Beata Sabała-Zielińska
11.07.2022

Rozmowa z Lucyną Olejniczak

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Nuli Stankiewicz z Lucyną Olejniczak, autorką książki "Lilie królowej. Siostry".

O tym dlaczego autorka książki historycznej ledwo zdała maturę z historii, o królowej Jadwidze, dopuszczaniu kobiet do głosu i powodach dla których nie zapisywano dat urodzin córek oraz ciekawości człowieka.

Posłuchajcie!

Spotify: spoti.fi/3NUQfz1
Podcast.co: bit.ly/3skLs0Z
TuneIn: tun.in/tlXPMK

O książce:

Napisana z rozmachem opowieść udowadniająca, że ludzkie emocje niezależnie od czasów są zawsze takie same.

Litwa, rok 1382. Ośmioletnia Milda cudem unika śmierci podczas napaści Krzyżaków na jej rodzinną wioskę. Zabrana do Wilna przez starszego brata, wojownika pogańskiego kniazia Jagiełły, uczy się od bratowej sztuki zielarstwa.

W tym czasie jej rówieśniczka, niepokorna Amalia, wiedzie wygodne życie w węgierskiej stolicy Andegawenów jako dwórka i najbliższa przyjaciółka młodziutkiej królewny Jadwigi. Sielankę tę burzy tajemnica jej pochodzenia, wyjawiona przez umierającą w klasztorze matkę.
Na pozór obie dziewczyny żyją w całkiem odrębnych światach, kiedy jednak córka Ludwika Węgierskiego niespodziewanie zostaje królową Polski i przybywa do Krakowa, ich losy splatają się już na zawsze.
Mijają lata i dziewczęta uświadamiają sobie, że na Wawelu robi się coraz bardziej niebezpiecznie. W świecie dworskich układów oraz intryg czują się  bezbronne.
Lecz wcale nie zamierzają się poddawać…

Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów i wnuczki. Autorka m.in. bestsellerowej sagi "Kobiety z ulicy Grodzkiej".

wersja do druku