Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Arturem Górskim

Nowości

TOPR 2. Nie każdy wróci

Beata Sabała-Zielińska
Cena detaliczna: 49,99 zł

Środek lata

Małgorzata Warda
Cena detaliczna: 44,00 zł

Kobiety niedoskonałe

Araminta Hall
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zapowiedzi

Jak to się stało

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 46,00 zł

Chłopak z drugiego planu

Mikołaj Milcke
Cena detaliczna: 45,00 zł

Walet

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 45,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Cieszę się, że moja mama umarła Jennette McCurdy
  2. Zaginiony arabski książę Marcin Margielewski
  3. Furtka do piekła Eva Minge
11.01.2023

Rozmowa z Arturem Górskim

Nowy odcinek naszego podcastu to rozmowa Justyny Dżbik-Kluge z Arturem Górskim, autorem książki "Za kratami".

O życiu w polskich więzieniach. Kim są majciarze? Jak wymyślony jest system polskiego więziennictwa? Czy więzienie pozwala stać się skazanemu lepszym człowiekiem?Posłuchajcie!
Spotify: bit.ly/3IsLH3N
TuneIn: tun.in/tp48pr
Podcast.co: bit.ly/3skLs0Z

O książce:

Niecenzurowana opowieść o polskich więzieniach.

Nie chciałbyś tam trafić - nawet z krótkim wyrokiem… Tam rządzą zupełnie inne reguły gry niż na wolności; to, co wydaje ci się błahe i bezwartościowe, tam jest obiektem pożądania. Nawet czas płynie inaczej niż po twojej stronie muru. Ten, kto więzienie zna jedynie z filmów czy książek, nie ma pojęcia o życiu za kratami - o tym, na czym rzeczywiście polega ograniczenie wolności i upokorzenie osadzonego. Autor książki wielokrotnie odwiedzał swych rozmówców w polskich więzieniach i dobrze zna panujące w nich realia. W swojej książce stara się pokazać, jak rzeczywiście jest po tamtej stronie, a nie - jak powinno być. "Za kratami" to książka brutalna, wręcz bolesna i zaprzeczająca popularnej teorii, jakoby zakład karny był wygodnym sanatorium, gdzie skazani nudzą się na koszt społeczeństwa. Tam się cierpi - naprawdę.

Artur Górski - dziennikarz, twórca magazynu "Focus Śledczy", pisarz, autor bestsellerowej serii "Masa o polskiej mafii". O polskich zakładach karnych pisze od lat, między innymi w książkach "Gang", "Słowikowa o więzieniach dla kobiet" czy "Majami zły pies". Liczne są też wątki więzienne - także zagraniczne - w powieści "Przemytnik". Autor dwóch sezonów serialu audio "Dorwać gangstera" oraz podcastu Audioteki "Kryminalna Europa".

wersja do druku