Strona główna / / Posłuchaj i zobacz / Rozmowa z Adrianem Markowskim

Nowości

Niebo bez ptaków

Danuta Brzosko-Mędryk
Cena detaliczna: 59,99 zł

Cukiernia Pod Amorem. Hryciowie

Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cena detaliczna: 42,00 zł

Wnuczka wariatki. Pola

Danuta Noszczyńska
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Lilie królowej. Wiedźmy

Lucyna Olejniczak
Cena detaliczna: 45,00 zł

Dallas '63

Stephen King
Cena detaliczna: 59,99 zł

Jestem jedną z żon

Laila Shukri
Cena detaliczna: 44,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Nieszczęście w szczęściu Olga Rudnicka
  2. Gra w ludzi Eva Minge
  3. Skradzione lato Grażyna Jeromin-Gałuszka
10.07.2021

Rozmowa z Adrianem Markowskim

Zapraszamy do wysłuchania podcastu z Adrianem Markowskim, autorem książki "Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami".


W kolejnym odcinku naszego książkowego podcastu Michał Wójcik rozmawia z Adrianem Markowskim o górach, ale również o Stalinie, Świerczewskim, cerkwiach, akcji "Wisła" i tym, co łączy nas z współczesnymi Bieszczadami. Posłuchajcie!


o książce:

Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zrozumieć i pokochać Bieszczady.

Ta książka to klucz do poznania Bieszczadów. I to wcale nie powierzchownie, ale do głębi. Na podstawie swoich długoletnich doświadczeń autor książki pewnie prowadzi czytelnika po drogach i bezdrożach, meandrach przeszłości i dnia dzisiejszego Bieszczadów. Niczego nie narzuca, lecz jedynie wskazuje szlaki do skarbów, które można tu odnaleźć. Bo Bieszczady są magiczne, jednak ta magia dostępna jest jedynie tym, którzy wiedzą, gdzie i na co należy patrzeć. Nie są skąpe, ale nie obdarowują każdego tak samo. Mierzą wędrowców własną miarą, ceniąc szczególnie tych, którzy przemierzają swoją drogę z szacunkiem i pokorą.

Adrian Markowski, autor na poły przewodnika, na poły reportażu, zaprasza na ścieżki bardziej i mniej znane, leżące na szlakach, poza nimi, a także we wnętrzu każdego z nas. Pokazuje, że każdy, jeśli tylko zechce, może przeżyć na tych rubieżach prawdziwą przygodę. Bo choć Bieszczady nie są już dalekie i dzikie, zawsze były i wciąż pozostają wyzwaniem. Każdy musi tu wydeptać swoją ścieżkę. Ta książka to pierwszy krok.

Z tą książką zrozumiesz i pokochasz Bieszczady.
Krzysztof Potaczała, autor m.in. trzytomowego cyklu "Bieszczady w PRL-u", "To nie jest miejsce do życia. Stalinowskie wysiedlenia znad Bugu i z Bieszczad" i "Zostały tylko kamienie. Akcja Wisła, wygnanie i powroty".

Adrian Markowski - pisarz i poeta, autor tomu opowiadań "Sąsiady" (zekranizowanego przez Grzegorza Królikiewicza), tomiku piosenek "Niebo nad Caryńską" oraz książek dla dzieci "Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy" i "Na dzielenie sposób nowy, samo wchodzi ci do głowy"; dziennikarz, redaktor i tłumacz, przez całe życie zawodowo związany ze słowem pisanym.

wersja do druku