Strona główna / Literatura faktu, historia / Radio „Wolna Europa” i walka o demokrację. Moja wojna w czasach zimnej wojny

Inne książki z tej kategorii

Wieczni tułacze. Powojenna emigracja polskich Żydów

Halina Hila Marcinkowska
Cena detaliczna: 42,00 zł

Wstając z kolan. Reportaże o "dobrej zmianie"

Cezary Łazarewicz
Cena detaliczna: 39,99 zł

Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji

Michael Hebb
Cena detaliczna: 39,99 zł
Radio „Wolna Europa” i walka o demokrację. Moja wojna w czasach zimnej wojny

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7255-764-0
Tytuł oryginału: Radio Free Europe and the Pursuit of Democracy: My War Within the Cold War
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Od początku lat pięćdziesiątych aż do pierwszych lat po załamaniu się rządów komunistycznych dwie finansowane przez Amerykanów międzynarodowe rozgłośnie – Radio Wolna Europa i Radio Swoboda – z niebywałym uporem walczyły przeciwko rozprzestrzenianiu się ideologii komunistycznej. Książka George’a Urbana jest jedynym w swoim rodzaju osobistym świadectwem kombatanta zimnej wojny w eterze – zmagań psychologicznych, które sprawiły, że system radziecki tracił stopniowo swą międzynarodową siłę przyciągania, i w ostatecznym rozrachunku przyczyniły się do implozji imperium radzieckiego.
Autor, wywodzący się z Węgier, specjalista od spraw radzieckich oraz wschodnio- i środkowoeuropejskich, pracował w RWE w latach sześćdziesiątych, a w latach osiemdziesiątych był dyrektorem generalnym rozgłośni.
W barwnej relacji Urban przedstawił, w jaki sposób przez ponad cztery dziesięciolecia Radio Wolna Europa i Radio Swoboda wspierały sprawę liberalnej demokracji i gospodarki rynkowej oraz przeciwstawiały się systemowi radzieckiemu i jego ukrytym agenturom we wszystkich krajach zachodnich.

wersja do druku