Strona główna / Popularnonaukowe / Psychologia

Inne książki z tej serii

Islam

Malise Ruthven
Cena detaliczna: 20,00 zł

Socjologia

Steve Bruce
Cena detaliczna: 20,00 zł

Hinduizm

Kim Knott
Cena detaliczna: 18,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Boskie równanie. W poszukiwaniu teorii wszystkiego

Michio Kaku
Cena detaliczna: 39,99 zł

Krewniacy. Życie, miłość, śmierć i sztuka neandertalczyków

Rebecca Wragg Sykes
Cena detaliczna: 59,99 zł

Hiperprzestrzeń. Wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar

Michio Kaku
Cena detaliczna: 45,00 zł
Psychologia

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7255-084-0
Tytuł oryginału: Psychology
Cena detaliczna: 15,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Bardzo Krótkie Wprowadzenie
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Grażyna Supel
Książka w sposób zrozumiały i atrakcyjny, a jednocześnie kompetentny wprowadza w problematykę współczesnej psychologii oraz pozwala zorientować się w jej możliwych zastosowaniach. Autorki przez swą działalność naukową związane są z Uniwersytetem w Oksfordzie, a jednocześnie posiadają bogate doświadczenia terapeutyczne. W pracy omawiają najnowsze odkrycia naukowe dotyczące myślenia, pamięci i życia emocjonalnego, szkicują zarys problematyki współczesnej psychologii rozwojowej i klinicznej, przedstawiają podstawowe kwestie, jakimi zajmuje się dziś psychologia społeczna. Po lekturze tej książki potrafimy zarówno docenić aktualne osiągnięcia nauk psychologicznych, jak i zrozumieć wyznania poznawcze, które wciąż przed nimi stoją.

Gillian Butler pracuje jako psychologkliniczny - konsultant w szpitalu Warneford w Oksfordzie. Przez dziecięć lat prowadziła badania na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie. Obecnie jest zatrudniona w Narodowym Departamencie Zdrowia. Wraz z Tonym Hope napisała książkę Manage Your Mind: The Menthal Fitness Guide

Freda McManus zajmuje się badaniami i terapią w ramach poznawczej orientacji psychologii na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie. Jej praca and rozwijaniem i analizą psychologicznych sposobów leczenia zaburzeń lękowych oraz finansowana za pośrednictwem grantu przez Wellcome Trust.


wersja do druku