Strona główna / Popularnonaukowe / Psychologia

Inne książki z tej serii

Islam

Malise Ruthven
Cena detaliczna: 20,00 zł

Socjologia

Steve Bruce
Cena detaliczna: 20,00 zł

Hinduizm

Kim Knott
Cena detaliczna: 18,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Nasz Wszechświat. Wszystko, co wiemy, czego nie wiemy, i jeszcze więcej

Jo Dunkley
Cena detaliczna: 43,00 zł

Fundamentalnie. Tak fizyka kwantowa i fizyka cząstek elementarnych wyjaśnia wszystko (oprócz grawitacji)

Tim James
Cena detaliczna: 42,00 zł

100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele

Andrzej Fedorowicz
Cena detaliczna: 39,99 zł
Psychologia

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7255-084-0
Tytuł oryginału: Psychology
Cena detaliczna: 15,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Bardzo Krótkie Wprowadzenie
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Grażyna Supel
Książka w sposób zrozumiały i atrakcyjny, a jednocześnie kompetentny wprowadza w problematykę współczesnej psychologii oraz pozwala zorientować się w jej możliwych zastosowaniach. Autorki przez swą działalność naukową związane są z Uniwersytetem w Oksfordzie, a jednocześnie posiadają bogate doświadczenia terapeutyczne. W pracy omawiają najnowsze odkrycia naukowe dotyczące myślenia, pamięci i życia emocjonalnego, szkicują zarys problematyki współczesnej psychologii rozwojowej i klinicznej, przedstawiają podstawowe kwestie, jakimi zajmuje się dziś psychologia społeczna. Po lekturze tej książki potrafimy zarówno docenić aktualne osiągnięcia nauk psychologicznych, jak i zrozumieć wyznania poznawcze, które wciąż przed nimi stoją.

Gillian Butler pracuje jako psychologkliniczny - konsultant w szpitalu Warneford w Oksfordzie. Przez dziecięć lat prowadziła badania na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie. Obecnie jest zatrudniona w Narodowym Departamencie Zdrowia. Wraz z Tonym Hope napisała książkę Manage Your Mind: The Menthal Fitness Guide

Freda McManus zajmuje się badaniami i terapią w ramach poznawczej orientacji psychologii na Wydziale Psychiatrii Uniwersytetu w Oksfordzie. Jej praca and rozwijaniem i analizą psychologicznych sposobów leczenia zaburzeń lękowych oraz finansowana za pośrednictwem grantu przez Wellcome Trust.


wersja do druku