Strona główna / Literatura polska / Przylądek pozerów

Inne książki tego autora

Literatura w czasach zarazy

Jarosław Klejnocki
Cena detaliczna: 29,90 zł

Jak nie zostałem menelem

Jarosław Klejnocki
Cena detaliczna: 19,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Dziewczyna z gór. Ogień

Małgorzata Warda
Cena detaliczna: 43,00 zł

Arabskie opowieści. Historie prawdziwe

Tanya Valko
Cena detaliczna: 44,00 zł

Dzieci fortuny

Jagna Rolska
Cena detaliczna: 45,00 zł
Przylądek pozerów

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 83-7469-025-9
Data wydania: 10.05.2005
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 24,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Na Uniwersytecie Warszawskim popełnione zostaje tajemnicze morderstwo. Ofiarą jest powszechnie szanowany profesor, podejrzanymi - pracownicy jednego z humanistycznych wydziałów uczelni. Do akcji przystępuje komisarz Ireneusz Nawrocki, nieco sfrustrowany, ekscentryczny policjant. Czy uda mu się złapać przestępcę? Jakie tajemnice skrywają gabinety uniwersyteckie? Co wspólnego ze zbrodnią ma twórczość Adama Mickiewicza? Jaki sekret związany jest z Zalesiem Górnym, snobistyczną miejscowością położoną niedaleko Warszawy? Jaką prawdę o sobie odkryje Nawrocki podczas prowadzonego dochodzenia?
„Przylądek pozerów” przynosi intrygujący portret współczesnej Warszawy oraz jej okolic, widzianych oczami kogoś, kto zaglądać musi także w mroczne miejsca. Powieść jest również przykładem gry z tradycyjnie rozumianym kryminałem, bowiem powstała w czasach, w których sądzi się, że wszystkie możliwe kryminalne i sensacyjne historie zostały już opowiedziane. Czy aby na pewno? Czytając „Przylądek pozerów”, przekonasz się, że choć wszystko podobno zostało już wymyślone, to właśnie „antykryminał” może Cię jeszcze zaskoczyć!

„Przylądek pozerów” to druga, po autobiograficznej „Jak nie zostałem menelem”, powieść Jarosława Klejnockiego (ur. 1963), pracownika Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a także poety, eseisty i krytyka literackiego. W przygotowaniu kolejna książka o komisarzu Ireneuszu Nawrockim pod tytułem „Południk”.

wersja do druku