Strona główna / Kulinaria / Przepisy Czytelników: Ulubione sałatki i surówki

Inne książki z tej serii

Biblioteczka Poradnika Domowego. Przetwory i mrożonki (wyd. spec. 03/2016)


Cena detaliczna: 12,99 zł

Biblioteczka Poradnika Domowego. Zielone sałatki (wyd. spec. 02/2016)


Cena detaliczna: 12,99 zł

Biblioteczka Poradnika Domowego. Słodkie co nieco (wyd. spec. 01/2016).


Cena detaliczna: 12,99 zł

Inne książki z tej kategorii

Chleb. Domowe wypieki to bułka z masłem

Martin Johansson
Cena detaliczna: 53,00 zł

Pho. Kultowa zupa z Wietnamu

Simi Leistner, Stefan Leistner
Cena detaliczna: 46,00 zł

Korea. Nie tylko kimchi

Hi Lim Byung, Soon Lim Byung
Cena detaliczna: 49,99 zł
Przepisy Czytelników: Ulubione sałatki i surówki

Kategoria: Kulinaria
ISBN: 83-7180-712-0
Cena detaliczna: 0,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Biblioteczka Poradnika Domowego
Oprawa: miękka
Sałatki i surówki zrobiły we współczesnej kuchni prawdziwą furorę. Jemy je na co dzień i od święta, na śniadania, obiady, kolacje i desery, urządzamy nawet przyjęcia, na których serwuje się wyłącznie sałatki Bardzo je lubimy, bo są smaczne, zdrowe i mają tę niebagatelną zaletę, że przyrządzanie ich jest niekłopotliwe i na ogół zabiera niewiele czasu. Nic więc dziwnego, że w przepisach, które przysyłają nam Czytelnicy, jest bardzo dużo pomysłów na sałatki i surówki. Ciekawsze prezentujemy w tym właśnie - dwunastym już zbiorku Przepisów Czytelników. Są wśród nich kompozycje dość tradycyjne, niedrogie, przyrządzane ze składników rodzimego pochodzenia, są też nowe, niebanalne, z produktów importowanych, dostępnych w naszych sklepach dopiero od niedawna. Awokado, bakłażany, oliwki, kapary, egzotyczne owoce, dary morza, nowe gatunki serów i inne przysmaki sprowadzane z całego świata bardzo wzbogaciły nasz sałatkowo-surówkowy repertuar. Choć nie są tanie, chętnie je serwujemy, jeśli nawet nie na co dzień, to z pewnością na specjalne okazje.
Wszystkie przepisy zamieszczone w tej książeczce zgrupowaliśmy w czterech rozdziałach, w których znajdziecie Państwo: sałatki i surówki na dzień powszedni, na uroczyste okazje, na deser i do spiżarni. Ostatni rozdział zawiera receptury na przetwory z warzyw, o które często prosicie Państwo w swoich listach.
Większość zamieszczonych w tym tomiku przepisów nie była jeszcze publikowana, tylko dwa drukowaliśmy wcześniej w Poradniku Domowym. Zgodnie z naszym zwyczajem wszystkie receptury wypróbowaliśmy, a gotowe potrawy sfotografowaliśmy. W niektórych pozwoliliśmy sobie wprowadzić pewne modyfikacje - czasami dla zdrowia (na przykład łącząc majonez z jogurtem), czasami dla smaku (zwykle dodając jakiś składnik). Zawarte w tej książeczce pomysły możemy traktować jako gotowe receptury lub jako inspirację do własnych eksperymentów. Mamy nadzieję, że przygotowanie sałatek i surówek polecanych przez naszych Czytelników będzie dla Państwa prawdziwą przyjemnością.

wersja do druku