Strona główna / Literatura światowa / Przekleństwa miłości

Inne książki tego autora

Na ratunek

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Skradziony czas

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Trudne decyzje

Anita Shreve
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej kategorii

Ulica Nadbrzeżna. Cudowny Czwartek

John Steinbeck
Cena detaliczna: 59,99 zł

Dom

Marilynne Robinson
Cena detaliczna: 44,99 zł

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł
Przekleństwa miłości

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-627-7
Tytuł oryginału: Strange Fits of Passion
Data wydania: 15.02.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 288
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Ewa Partyga
Gdzie przebiega granica pomiędzy namiętnością i przemocą?

Maureen była młodą, świetnie zapowiadającą się nowojorską dziennikarką. Prowadziła idealne z pozoru życie z mężem i maleńką córeczką. Ale jej męża, mężczyznę powodowanego silnymi namiętnościami, pociągał alkohol i przemoc. Idylla wkrótce zamieniła się w piekło. Gdy sytuacja stała się niemożliwa do zniesienia, Maureen zabrała dziecko i skryła się w dalekim północno-wschodnim zakątku kontynentu. Znalazła schronienie w rybackim miasteczku, przybrała nowe nazwisko i próbowała ułożyć sobie życie na nowo, borykając się z bagażem własnych lęków i wspomnień. W jaki sposób dziennikarze, sądy, społeczeństwo traktują ofiary przemocy i ich katów? Czy można poznać prawdę, czy też do samego końca pozostanie ona nieuchwytna?

Przerażająca i wspaniale skonstruowana powieść… Shreve używa głosu prześladowanej kobiety, a także innych mieszkańców miasta z precyzją, jakiej oczekuje się po dobrym pisarstwie.
„The New Yorker”

Znakomicie prowadzona fabuła, jednocześnie wzruszająca i wstrząsająca. Kompozycja szkatułkowa sprawia, że „Przekleństwa miłości” są czymś znacznie więcej niż thrillerem psychologicznym. To jak gdyby powieść w powieści.
„Cosmopolitan”


Anita Shreve jest uznaną i nagradzaną autorką powieści, przetłumaczonych na ponad trzydzieści języków. W Polsce ukazały się między innymi: „Wyznania” (2009), „Ciężar wody” (2002), „Trudne decyzje” (2010), „Skradziony czas” (2010). Przez trzy lata mieszkała w Kenii, gdzie pracowała jako dziennikarka jednego z afrykańskich magazynów, obecnie mieszka w Massachusetts.

wersja do druku