Strona główna / / Aktualności / Prószyński rozszerza rzeczywistość

Nowości

Ziemiomorze

Ursula K. Le Guin
Cena detaliczna: 79,99 zł

Ciche wody

P.K. Adams
Cena detaliczna: 38,00 zł

Każde twoje słowo

Marta Reich
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Sześć światów Hain

Ursula K. Le Guin
Cena detaliczna: 89,99 zł

Zaginiony arabski książę

Marcin Margielewski
Cena detaliczna: 43,00 zł

Nocny obserwator

Jeffery Deaver
Cena detaliczna: 49,99 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem jedną z żon Laila Shukri
  2. Sąpierz Katarzyna Puzyńska
  3. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
27.01.2015

Prószyński rozszerza rzeczywistość

Wszyscy miłośnicy dobrych książek i nowinek technologicznych już teraz mogą posmakować tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Wraz z premierą najnowszej powieści Lisy Scottoline pt. „Nie odchodź” na rynku wydawniczym debiutuje aplikacja Prószyński AR+, dzięki której czytelnik może poznać świat literatury od zupełnie nowej, intrygującej strony.


Rzeczywistość  rozszerzona (Augmented Reality, AR) to technologia przeznaczona do wzbogacania wyglądu i treści – np. książki – o elementy interaktywne.  W przypadku „Nie odchodź”, trzeciej powieści wydanej w ramach klubu KOBIETY TO CZYTAJĄ, po skierowaniu kamery telefonu bądź tabletu na okładkę książki na ekranie urządzenia pojawi się dodatkowa treść – niespodzianka przygotowana przez ambasadorkę klubu, Magdalenę Kumorek.

Aplikacja Prószyński AR+ działa na urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS, wyposażonych w aparat fotograficzny. Korzystanie z aplikacji jest niezwykle proste: wystarczy pobrać darmową aplikację Prószyński AR+ na smartfon lub tablet, a po uruchomieniu jej skierować urządzenie na okładkę książki.

Rzeczywistość rozszerzona to coś, co zaskoczy wszystkich. Możliwości aplikacji są niemal nieograniczone – dodatkową treścią może być wideorecenzja książki, wywiad z autorem, animacja, interaktywna postać lub ilustracja w 3D, odnośnik do strony internetowej wydawnictwa czy fanpage’a na Facebooku. „Nie odchodź” Lisy Scottoline jest pierwszą książką na rynku beletrystyki, która oferuje takie możliwości, ale Prószyński Media już teraz zapowiada, że kolejne książki również zostaną wzbogacone o dodatkowe materiały możliwe do obejrzenia dzięki aplikacji Prószyński AR+.

Aplikacja Prószyński AR+ powstała dzięki współpracy z drukarnią Opolgraf, która w swojej ofercie posiada możliwość drukowania książek zawierających elementy rzeczywistości rozszerzonej.

Aplikację Prószyński AR+ można pobrać korzystając ze sklepu Google Play.wersja do druku