Strona główna / / Aktualności / Prof. Grzegorz W. Kołodko na 1. miejscu rankingu polskich ekonomistów!

Nowości

TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka

Beata Sabała-Zielińska
Cena detaliczna: 56,00 zł

Ostatnie dni Sylvii Plath. Biografia

Carl Rollyson
Cena detaliczna: 43,00 zł

Król

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zapowiedzi

Kwanty dla każdego. Jak zrozumieć to, czego nikt nie rozumie

Art Hobson
Cena detaliczna: 55,00 zł

Moje ciało należy do mnie

Gudrun Dittrich, Ursula Hagedorn, Martina Neukirch-Seibert
Cena detaliczna: 39,99 zł

Mroczne miejsca

Greta Drawska
Cena detaliczna: 44,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem jedną z żon Laila Shukri
  2. Sąpierz Katarzyna Puzyńska
  3. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
19.03.2015

Prof. Grzegorz W. Kołodko na 1. miejscu rankingu polskich ekonomistów!


W artykule pt. „Ekonomiści w światowej czołówce. Część polskich ekonomistów może pochwalić się oceną swojego dorobku naukowego na najwyższym poziomie. Prym wiedzie prof. Grzegorz Kołodko", „Rzeczpospolita" ogłosiła ranking polskich ekonomistów. Pod uwagę wzięto liczbę cytowań, czyli ile razy publikacje danej osoby były wykorzystywane przez innych specjalistów, a także tzw. h-indeks, który powszechnie na świecie uważany jest za najbardziej miarodajny wskaźnik dokonań i dorobku naukowca. Wskaźnik ten został pomyślany tak, aby lepiej odzwierciedlać znaczenie publikacji danego autora niż sama liczba publikacji czy sumaryczna liczba cytowań. Indeks na poziomie ponad 25 pkt jest w Polsce bardzo rzadki, bez względu na dyscyplinę naukową. Jego osiągnięcie oznacza miejsce w światowej czołówce. Grzegorz Kołodko, profesor nauk ekonomicznych, były wicepremier i minister finansów, stoi na czele rankingu, z najwyższym indeksem (wynoszącym 27) i najwyższą liczbą cytowań. („Rzeczpospolita", 16 III 2015, s. B9)

Profesor Kołodko ma h-indeks na poziomie 27, a więc nie tylko najwyższy wśród polskich ekonomistów, lecz i jeden z najwyższych w odniesieniu do wszystkich uczonych w kraju, a także najwyższy wskaźnik cytowań, bo aż 3562 (o ponad 50 proc. więcej niż druga na liście osoba pod względem h-indeks). Jest tak między innymi dlatego, że znajduje się on również na pierwszym miejscu odnośnie do liczby zagranicznych publikacji, których ukazało się w sumie kilkaset w 25 językach.

Profesor Grzegorz W. Kołodko
Światowy autorytet w dziedzinie ekonomii i strategii rozwoju społeczno-gospodarczego. Intelektualista i polityk, teoretyk i praktyk, uczony i doradca, wykładowca i eseista, którego interdyscyplinarne prace ukazały się w 25 językach. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji, TIGER, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego. Maratończyk i podróżnik. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Kultury i Sztuki. Autor bestsellera „Wędrujący świat"
(www.wedrujacyswiat.pl, www.facebook.com/kolodko).

wersja do druku