Strona główna / Literatura światowa / Powrót do Wichrowych Wzgórz

Inne książki z tej serii

Colas Breugnon

Romain Rolland
Cena detaliczna: 19,90 zł

Duma i uprzedzenie

Jane Austen
Cena detaliczna: 19,90 zł

Miasteczko Middlemarch. Tom I-II

George Eliot
Cena detaliczna: 49,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 38,90 zł
Powrót do Wichrowych Wzgórz

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 83-7337-164-8
Tytuł oryginału: Return to Wuthering Heights
Cena detaliczna: 26,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Klasyka
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Jolanta Bartosik
W zakończeniu „Wichrowych Wzgórz” Emily Brontë Heathcliff umiera, do ostatniej chwili wspominając swą ukochaną Katarzynę. Od lat rzesze czytelników zastanawiają się, czy targające parą słynnych kochanków namiętności odziedziczą również ich następcy: Hareton Earnshaw i Katy Linton. Czy młodzi się pobiorą i czy ich miłość również okaże się tragicznym, obsesyjnym i niszczącym uczuciem?
Z fascynującej historii, będącej dalszym ciągiem tej opisanej w „Wichrowych Wzgórzach”, dowiadujemy się, że Hareton i Katy wzięli ślub, ale wkrótce ich rodzinnemu szczęściu zagraża pojawienie się syna Heathcliffa, Jacka, o którego istnieniu przez te wszystkie lata nikt nie wiedział. Jack odziedziczył po swym ojcu żywiołowy dziki wdzięk i świadomie go używa. Wygląda na to, że mieszkańcom Wichrowych Wzgórz i Drozdowego Gniazda ponownie jest pisane doświadczenie pasji i nienawiści, które zniszczyły życie ich przodków...
Raz jeszcze możemy poznać uroki smaganych przez wiatr wrzosowisk hrabstwa Yorkshire i doświadczyć pogmatwanych, dobrze znanych emocji, gwałtownej, przejmującej do głębi namiętności, miłości, która jest silniejsza niż śmierć, oraz sielskiego spokoju. Ta porywająca opowieść nie stara się naśladować ani przywracać do życia pierwowzoru, lecz kontynuuje - z szacunkiem i uczuciem - jedną z największych w literaturze historii miłosnych.

wersja do druku