Strona główna / Popularnonaukowe / Pojmowalny wszechświat
Pojmowalny wszechświat

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7469-557-2
Tytuł oryginału: Comprehensible Universe
Data wydania: 21.08.2007
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 136
Cena detaliczna: 24,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Na ścieżkach nauki
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Robert M. Sadowski

Czemu nasz świat jest pojmowalny? To w istocie dramatyczne pytanie wydaje się trywialne w sposób tak oczywisty, że mało kto w ogóle ośmiela się je zadawać. A gdy już pada, okazuje się, że odpowiedź na nie jest niezmiernie trudna. Jedną z najlepszych metod pozwalających zbliżyć się do odpowiedzi na tak trudne pytanie lub przynajmniej lepiej uzmysłowić sobie omawiany problem jest poznanie okoliczności, w jakich zostało ono zadane po raz pierwszy. Otóż wydarzyło się to w starożytnej Grecji...

Prof. George V. Coyne, SJ

Matematyk, astronom, filozof; wykładowca renomowanych uczelni amerykańskich, w latach 1978-2006 dyrektor Obserwatorium Watykańskiego w Castel Gandolfo. Członek Międzynarodowej Unii Astronomicznej i wielu amerykańskich towarzystw naukowych.

Ks. prof. Michał Heller

Filozof przyrody, kosmolog, teolog; wykładowca Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, pracownik Obserwatorium Watykańskiego, członek Papieskiej Akademii Nauk oraz Międzynarodowej Unii Astronomicznej, a także licznych - polskich i zagranicznych - towarzystw naukowych. Autor bardzo wielu publikacji, m.in. książek Kosmologia kwantowa i Początek jest wszędzie, wydanych w serii Na ścieżkach nauki.


Patroni:

wersja do druku