Strona główna / Literatura polska / Pierwsza osoba liczby mnogiej

Inne książki tego autora

Wakacje od życia

Agnieszka Topornicka
Cena detaliczna: 32,00 zł

Cała zawartość damskiej torebki

Agnieszka Topornicka
Cena detaliczna: 32,00 zł

Inne książki z tej serii

Wszystko o Edycie

Teresa Ewa Opoka
Cena detaliczna: 29,00 zł

Aby do pełni

Agata Harrison
Cena detaliczna: 32,00 zł

Ścieżka przez ocean

Joanna Lustyk
Cena detaliczna: 22,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Chłopak z drugiego planu

Mikołaj Milcke
Cena detaliczna: 45,00 zł

Czarna walizka. Porwie nas wiatr

Katarzyna Ryrych
Cena detaliczna: 43,00 zł

Synowie wojny

Jagna Rolska
Cena detaliczna: 45,00 zł
Pierwsza osoba liczby mnogiej

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-89325-38-9
Data wydania: 27.01.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 480
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Biała
Oprawa: miękka

Druga książka autorki bestsellerowej powieści Cała zawartość damskiej torebki!


"Jakim cudem ja w tym wszystkim wylądowałam? Jeszcze parę miesięcy temu zamartwiałam się dlaczego Eryk mnie porzucił, i co mam robić ze sobą w życiu. Zwyczajne, niewyszukane problemy singielki. Teraz miałam wrażenie, że wdepnęłam wprost do serialu, gdzie nadgorliwy scenarzysta obdarował mnie, co prawda, namiętnym narzeczonym z odzysku, ale w promocji dorzucił jeszcze samo życie, jego byłą, piękną żonę eks, jego dziecko nastoletnie, czyli pasierba poniekąd, oraz założył odgórnie, że się z tym wszystkim śpiewająco, z uśmiechem na ustach, w dojrzały sposób i z wdziękiem uporam. 

Żeby było jeszcze ciekawiej, mój narzeczony to nie mógł być taki sobie zwykły, odszukany po latach ukochany z podstawówki, na przykład dobrze prosperujący deweloper-romantyk, porzucony przez snobistyczną żonę-materialistkę, któremu wystarczyłoby, jak każdemu normalnemu, serialowemu biznesmenowi, spragnionemu domowego ogniska, że pięknie gotuję i wyglądam, dbam o rośliny doniczkowe, oraz jestem czuła dla pasierba. O, nie, mój Ksawery musiał być biznesmenem-filozofem, który sobie wymyślił, że aby spełnić ambicje moje i jego, muszę zostać bestsellerową pisarką.
Och, psiamać".

No, właśnie.
Miesiąc temu bohaterka Całej zawartości damskiej torebki wskoczyła w nowy-stary związek - fakt, że, z wielkiej miłości, ale za to kompletnie bez głowy – i teraz oboje z Ksawerym muszą mozolnie uczyć się od podstaw znaczenia słowa „my”. W Krakowie trwa złota jesień, wydaje się, że wszyscy przyjaciele dookoła są w ciąży, w melancholijnej dzielnicy Salwator pojawia się pewna tajemnicza Czarodziejka, Ksawery pisze na gwałt doktorat, a Agnieszka wciąż uporczywie nie ma pracy z etatem i ZUS-em. W dodatku wbrew wszelkiej logice grozi jej, że za chwilę bezgranicznie zakocha się w facecie sporo młodszym od siebie.

Agnieszka Topornicka (ur. 1966)
 
Tłumaczka, felietonistka, poetka, autorka powieści „Cała zawartość damskiej torebki”, „Pierwsza osoba liczby mnogiej”, eseju „Tydzień, w którym zostałam Polką”, który ukazał się w języku niemieckim w antologii „Blickwechsel”. Wiele lat spędziła w USA, gdzie m.in. współpracowała z mediami polonijnymi. Od roku 2000 mieszka z powrotem w Polsce, w pobliżu rodzinnej Wieliczki; można ją spotkać jako przewodnika na trasie turystycznej Kopalni Soli. 

Polecamy także

Agnieszka Topornicka poleca książkę [POSŁUCHAJ]


Patroni:


wersja do druku