Strona główna / Literatura polska / Pewnego lata w Szczepankowie

Inne książki tego autora

Dziewczyna ze Szczepankowa

Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Cena detaliczna: 32,00 zł

Niecodzienny upominek

Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Cena detaliczna: 38,00 zł

Kartka ze szwajcarskim adresem

Jacek Skowroński, Maria Ulatowska
Cena detaliczna: 36,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Nie przestałyśmy być kobietami

Weronika Wierzchowska
Cena detaliczna: 37,00 zł

Koniec świata

Izabella Frączyk
Cena detaliczna: 38,00 zł

Nakarmić wilki

Maria Nurowska
Cena detaliczna: 38,00 zł
Pewnego lata w Szczepankowie

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-8123-249-4
Data wydania: 08.05.2018
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 448
Cena detaliczna: 38,00 zł Oprawa: miękka
 
Pełna pogody ducha opowieść o ludziach szukających szczęścia w malowniczym zakątku na Mazurach. Miłość i przyjaźń, a w tle zagadka sprzed lat oraz przyroda jak w Sosnówce.

Ścieżki Olgi Tańskiej i Adama Biernackiego po raz pierwszy skrzyżowały się w Szczepankowie. To tutaj jedenastoletnia sierota zaprzyjaźniona z wroną, miejscowy dziwak ratujący dwa dzikie lisy i chłopiec spędzający nad jeziorem wakacje znajdują spokojną przystań. Jedyne, co narusza sielską atmosferę, to pewna stara tajemnica, która prosi się o wyjaśnienie.

Czy przyjaźń, akceptacja i zwykła życzliwość są w stanie odmienić życie choć jednemu zagubionemu człowiekowi? Czy chęć posiadania dziecka może przysłonić wszystkie inne uczucia?

Utrzymana w klimacie "Sosnowego dziedzictwa" historia osłodzi przykre chwile, przywróci nadzieję na dobro i da siłę do walki o szczęście. 

Maria Ulatowska (trzytomowy cykl o Sosnówce, "Domek nad morzem", "Kamienica przy Kruczej", "Całkiem nowe życie" i kilka innych, równie znanych powieści) oraz Jacek Skowroński ("Był sobie złodziej", "Mucha", "Zabić, zniknąć, zapomnieć"). Obyczaj i sensacja, połączone w pisarski duet. Do tej pory razem stworzyli pięć powieści ("Autorka", "Pokój dla artysty", "Historia spisana atramentem", "Tylko milion", "Kartka ze szwajcarskim adresem"). Teraz zaczynają "cykl Szczepankowski".
Twierdzą, że wspólne pisanie bardzo im odpowiada, i zamierzają to robić co najmniej przez najbliższych trzydzieści lat.Patroni:

teletydzien_logo.jpg


retro.jpg


plus_radio.jpg


logo_wp.JPG

wersja do druku