Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Patron

Inne książki tego autora

Zasługa nocy (audiobook CD)

Mateusz M. Lemberg
Cena detaliczna: 29,90 zł

Mennica

Mateusz M. Lemberg
Cena detaliczna: 36,00 zł

Zasługa nocy

Mateusz M. Lemberg
Cena detaliczna: 34,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Incydent

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 44,99 zł

Nocny obserwator

Jeffery Deaver
Cena detaliczna: 49,99 zł

Mroczne miejsca

Greta Drawska
Cena detaliczna: 44,00 zł
Patron

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7961-045-7
Data wydania: 09.10.2014
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 512
Cena detaliczna: 36,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka

Rok 1991. W klasztorze braci żebraczych w Starym Brodzie dochodzi do buntu nowicjuszy. Część młodych zakonników opuszcza wspólnotę i przenosi się do prowincji słowackiej.
Ponad dwadzieścia lat później w starobrodzkim kościele zostaje znaleziona w tabernakulum głowa biskupa. Do sprawy zostaje przydzielony komisarz Witczak, który właśnie wrócił z dwumiesięcznego pobytu na zamkniętym oddziale Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Współpracuje z przygotowującą się do zmiany płci aspirantką Cynowską i coraz bardziej sfrustrowanym sierżantem Tymańskim. Nie tworzą już zgranego zespołu. Jedno z nich pragnie wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę.
Kiedy podczas rytualnego mordu ginie kolejny zakonnik, rozumieją, że mierzą się z niezwykłym przeciwnikiem. Zabójcą, którego nazywają „Patron”. 

W "Zasłudze nocy" Lemberg zrobił wiele, by jego debiut zwrócił uwagę. Stworzył trójkę mocno pokręconych życiowo bohaterów, opisał ich wiarygodnym językiem, a wszystko przyprawił klimatem dzisiejszej Warszawy. Jak zrobić następny krok? Zacząć kolejną książkę od odciętej głowy biskupa i po hitchkockowsku sprawić, by dalej - napięcie rosło.

Piotr Bratkowski, "Newsweek"

Mateusz M. Lemberg – rocznik 1971, humanista, ukończył studia medyczno-weterynaryjne. Zanim zaczął pisać, amatorsko realizował filmy, odbył podróż na Wschód, rysował też komiksy. Zarabia na życie jako lekarz, uwielbia koty, dobre książki, Hiszpanię i Szwecję. Autor powieści „Zasługa nocy”.

Zapraszamy na stronę autora: www.mmlemberg.pl  


Patroni:

radio_wawa.jpg

portalkryminalny.jpg

zbrodnicze_siostrzyczki_czarno_biale__2_.jpg

suflada_turk2.jpg

żeberko_logo_1.JPG

wersja do druku