Strona główna / Humanistyka / Jan Paweł II / Papież pielgrzym. Jana Pawła II przesłanie dla świata
Papież pielgrzym. Jana Pawła II przesłanie dla świata

Kategoria: Jan Paweł II
ISBN: 83-7255-895-7
Tytuł oryginału: A Pilgrim Pope
Data wydania: 16.08.2001
Format: 143mm x 221mm
Liczba stron: 344
Cena detaliczna: 36,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Ewa Partyga
Wybór tekstów wygłaszanych przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas licznych podróży apostolskich w latach 1979-1997, dokonany przez bliskiego współpracownika Papieża arcybiskupa Achille Silvestriniego. Dzieje tych pielgrzymek układają się w fascynującą opowieść, pokazującą głębię i bogactwo papieskiego przesłania, kierowanego do całego świata z jego różnorodnością kultur i problemów.
Głosząc ideę "nowej ewangelizacji", Ojciec Święty przynosił każdemu spotkanemu człowiekowi - w jego konkretnej sytuacji życiowej - słowa nadziei i pocieszenia, a ludzkość traktował jak jedną rodzinę, wezwaną do dialogu i współpracy - do budowania "cywilizacji miłości". W swych podróżach papież był misjonarzem, nauczycielem, pasterzem, pielgrzymem, a przede wszystkim - dla milionów ludzi na świecie - żywym przykładem głoszonej przez siebie nauki.
Obraz Jana Pawła II w meksykańskim kapeluszu, z małą Indianką w ramionach podczas pierwszej pielgrzymki apostolskiej w 1979 roku pozostanie dla wielu ludzi symbolem tego niezwykłego pontyfikatu, jakiego nie było jeszcze w dziejach chrześcijaństwa.

wersja do druku