Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Papierowy Chłopiec

Inne książki tego autora

Ostatnia sprawa Fredriki Bergman

Kristina Ohlsson
Cena detaliczna: 42,00 zł

Na skraju ciszy (audiobook CD)

Kristina Ohlsson
Cena detaliczna: 34,90 zł

Pojedynek z Diabłem

Kristina Ohlsson
Cena detaliczna: 38,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Spektakl

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 42,00 zł

Nie jestem Twoją własnością

Alafair S. Burke, Mary Higgins Clark
Cena detaliczna: 38,00 zł

Zapłacz dla mnie (audiobook MP3)

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 37,90 zł
Papierowy Chłopiec

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7961-204-8
Tytuł oryginału: Davidsstjärnor
Data wydania: 09.04.2015
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 592
Cena detaliczna: 38,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Wojciech Łygaś
Stara żydowska legenda opowiada o Papierowym Chłopcu, który przychodzi nocą i porywa dzieci. Dziś już prawie nikt nie pamięta tej legendy…
Pewnego dnia w Sztokholmie przed wejściem do szkoły należącej do gminy żydowskiej od kuli wystrzelonej przez nieznanego sprawcę ginie nauczycielka. Umiera na oczach dzieci i ich rodziców. Dwie godziny później w drodze na zajęcia sportowe zaginęło dwóch chłopców z tej samej szkoły.
Fredrika Bergman i Alex Recht muszą stawić czoło jednemu z największych wyzwań w czasie swojej dotychczasowej pracy w policji. Muszą ruszyć w pościg za przestępcą, który jest równie groźny, co skuteczny. Wszystkie ślady prowadzą do Izraela.
Eden Lundell, która pracuje w szwedzkiej policji bezpieczeństwa, staje wobec innego wyzwania: musi zmierzyć się ze swoją własną przeszłością, gdy w jej życiu pojawia się nagle Efraim Kiel. Wkrótce potem na jaw wychodzi dobrze strzeżona tajemnica.
W każdej z tych spraw pojawia się postać Papierowego Chłopca. Kim jest naprawdę? Czyżby szukał nowych ofiar?

Kristina Ohlsson urodziła się w 1979 roku w Kristianstad. W 2009 roku ukazała się jej pierwsza książka pt. „Niechciane”, która od razu przyniosła jej sukces zarówno w Szwecji, jak i za granicą. Kolejna książka – „Odwet” – otrzymała nagrodę Stabilopriset i w 2010 roku była nominowana w Szwecji do książki roku w kategorii powieść kryminalna, podobnie jak jej kolejna powieść „Na skraju ciszy”. W 2012 roku jeden z największych dzienników szwedzkich, „Expressen”, uznał Kristinę Ohlsson za najlepszą skandynawską autorkę powieści kryminalnych. „Papierowy Chłopiec” to piąta część serii, w której głównymi bohaterami są Fredrika Bergman i jej koledzy z ekipy śledczej.

Kobieta, która jeszcze nie wie, że za rogiem czai się piekło, idzie zdecydowanym krokiem po chodniku. Z ciemnego nieba sypie się śnieg, który pokrywa jej ramiona i głowę zmarzniętą warstwą przypominającą anielskie włosy. Kobieta niesie futerał na skrzypce. To był długi dzień, spieszy jej się do domu i do rodziny. Do dzieci, które już śpią, i męża, który czeka na nią z pizzą i winem.
Jest prawie całkiem spokojna. Dramat, który trwał od dłuższego czasu, chyba się wreszcie skończył. Dopiero teraz czuje, jaki to był dla niej ciężar. To, że jest już po wszystkim, wiele zmieni w jej życiu.
Robi coraz dłuższe kroki, im bardziej zbliża się do domu, tym szybciej idzie. Dopiero tam w pełni się uspokoi. Wróci do siebie. Nabierze sił.
Coraz bardziej tęskni, coraz szybciej idzie.
Nagle słyszy dźwięk, który przerywa ciszę i uderza w nią z siłą potężnego młota.
Głośne syreny i blask migoczących, niebieskich świateł.
Są coraz bliżej i coraz wyraźniej je słychać.
Od razu wie, w którą stronę się kierują.
Do jej domu.
Biegnie jak najszybciej, jakby chodziło o jej życie. Wie, że tam, dokąd zmierza, czeka na nią śmierć.

Fragment książki

wersja do druku