Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Palownik

Inne książki tego autora

Palownik (audiobook CD)

Gregory Funaro
Cena detaliczna: 29,90 zł

Rzeźbiarz

Gregory Funaro
Cena detaliczna: 29,90 zł

Inne książki z tej serii

Szał

John Lutz
Cena detaliczna: 37,00 zł

Bez śladu

John Lutz
Cena detaliczna: 36,00 zł

Rzeźnik

John Lutz
Cena detaliczna: 35,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Blaga

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 45,00 zł

Incydent

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 44,99 zł

Nocny obserwator

Jeffery Deaver
Cena detaliczna: 49,99 zł
Palownik

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7839-475-4
Tytuł oryginału: The Impaler
Data wydania: 09.05.2013
Format: 110mm x 175mm
Liczba stron: 600
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Zabójcza seria
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Janusz Ochab
On wrócił. Nie błagaj, żeby nie odbierał ci życia. Módl się, żeby śmierć przyszła jak najszybciej.

Wróciłem
– to słowo zapisane w języku arabskim, aramejskim, hebrajskim i greckim, za pomocą babilońskiego pisma klinowego i egipskich hieroglifów odkryto na ciele ofiary nabitej na pal. Żeby zrozumieć jego znaczenie, agent specjalny FBI, Sam Markham, będzie musiał wykroczyć daleko poza rutynowe dochodzenie i zagłębić się w meandry historii, astronomii i starożytnych wierzeń.

Świat jest pełny tajnych przekazów. Zwykłe słowa tworzą anagramy pełne ukrytych znaczeń, zdarzenia są podporządkowane matematycznemu równaniu, a mityczne postacie ożywają, by prowadzić Palownika do celu. Markham musi odgadnąć, jakie siły kierują szaleńczymi poczynaniami mordercy, skłaniając go do powtarzania krwawych rytuałów.

Palownik poświęci wszystko dla swojej misji. Przyzwyczaił się do odoru wnętrzności, wydzieranych ze zwłok, i poznał smak ludzkiego mięsa. Musi iść dalej, niezależnie od własnych słabości. Musi wypełnić misję. I wypełni ją, choćby cały świat sprzysiągł się, żeby go powstrzymać.

Ponieważ zawodowo zajmuję się analizowaniem przestępstw, od dawna już nie jestem czytelnikiem kryminałów. Ostatni miałem w rękach ponad 10 lat temu; doświadczenia związane z pracą utwierdziły mnie w przekonaniu, że rzeczywistość jest o wiele ciekawsza od fikcji.
Jednak lektura Palownika zmusiła mnie do zmiany zdania. Książka utrzymana w klimacie najlepszej klasyki, takiej jak Milczenie owiec czy Czerwony smok Thomasa Harrisa, wiernie odzwierciedla naukową wiedzę o seryjnych mordercach oraz sposób analizowania dokonywanych przez nich przestępstw. Główny bohater – Sam Markham – fachowo i w typowy dla podejścia FBI sposób analizuje dane wiktymologiczne, modus operandi sprawcy, a zwłaszcza jego zachowania „podpisowe”. Czytając dokładne opisy zbrodni Palownika, pomyślałem: „No tak, zorganizowany typ seryjnego zabójcy o cechach wizjonera”. Uśmiechnąłem się z satysfakcją, gdy kilkadziesiąt stron dalej Sam Markham stwierdził dokładnie to samo.

Jan Gołębiowski – profiler, psycholog kryminalny

Patroni:

axncrime.jpg

antyradio-nowe_1.jpg

zbrodniawbibliotece_new.gif

Rossnet_OK.jpg

qfant_nowe.jpg

dlastudentapl_logo.jpg

banzaj.jpg

logo_CN_strona_biale.jpg

demotywatory.pl.gif

wersja do druku