Strona główna / / Aktualności / OGIEŃ I FURIA. BIAŁY DOM TRUMPA

Nowości

Weekend

Sherri Smith
Cena detaliczna: 39,99 zł

Osiedle Sielanka. Sąsiedzi

Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapach szafranu

Marjan Kamali
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zapowiedzi

Podstawy. Dziesięć kluczy do rzeczywistości

Frank Wilczek
Cena detaliczna: 43,00 zł

Dwie lewe ręce

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Hess. Fanatyczny wyznawca

Pierre Servent
Cena detaliczna: 69,99 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Billy Summers Stephen King
  2. Red, White & Royal Blue Casey McQuiston
  3. Dubaj krwią zbudowany Marcin Margielewski
10.01.2018

OGIEŃ I FURIA. BIAŁY DOM TRUMPA

Już wkrótce polskie wydanie książki, która wstrząsnęła Ameryką!


Jeszcze przed swą przyspieszoną premierą książka Michaela Wolffa „Fire and Fury: Inside the Trump White House” zyskała ogromny rozgłos i wzbudziła wiele emocji i kontrowersji, a prezydent USA Donald Trump bezskutecznie próbował wstrzymać jej publikację. Prawa do niej zakupiły już wydawnictwa m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Francji, wciąż zgłaszają się kolejne. Bestsellerowy tytuł ukaże się również w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Premierę zaplanowano na przełom lutego i marca br.

Książka to zbiór fragmentów rozmów z ponad 200 osobami – pracownikami Białego Domu i członkami amerykańskiej administracji – które Wolff przeprowadził po prezydenckich wyborach. Obraz Donalda Trumpa, jaki się z nich wyłania, jest delikatnie mówiąc niezbyt pochlebny i mocno niepokojący – nie tylko dla Amerykanów, ale i dla wszystkich, którzy postrzegają USA jako supermocarstwo oraz żandarma stojącego na straży międzynarodowego ładu.
Rozmówcy Wolffa niejednokrotnie podają w wątpliwość zdrowie psychiczne prezydenta, nazywają go idiotą, a Steve Bannon, szef kampanii wyborczej Trumpa i jego były doradca ds. strategicznych, określa jako „umysłowo niezdolnego” do kierowania Białym Domem. Najbliżsi współpracownicy opisują chaos panujący w kancelarii prezydenta, jego dziecinne zachowania, rażący brak kompetencji. Wielkie obawy wzbudza szczególnie kwestia relacji z Rosją. W wyemitowanym w sobotę przez BBC wywiadzie Wolff przyznał, że rewelacje zawarte w książce mogą doprowadzić do upadku Trumpa i zakończenia jego rządów.
Premiera tytułu – przyspieszona przez wydawcę w wyniku nacisków płynących z Białego Domu – okazała się spektakularnym sukcesem, w księgarniach ustawiły się długie kolejki. Donald Trump zareagował na publikację bardzo emocjonalnie, pisząc na swoim twitterowym koncie m.in.: „Michael Wolff jest kompletnym przegranym, który wymyśla historie, by sprzedać tę naprawdę nudną i nierzetelną książkę”. Czytelnicy, którzy mieli już możliwość zapoznać się z „Ogniem i furią…” są jednak odmiennego zdania – książka wylądowała na pierwszym miejscu na liście bestsellerów, a ponad 80% recenzentów na www.amazon.com przyznało jej najwyższą notę.
Polscy czytelnicy już wkrótce będą mogli sami ją ocenić – książka „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” trafi do księgarń na przełomie lutego i marca tego roku.


                     Ogien_i_Furia_3D__2_1.jpg

wersja do druku