Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Nocny Ogrodnik

Inne książki tego autora

Zawrócić

George Pelecanos
Cena detaliczna: 24,00 zł

Inne książki z tej serii

Kamień w sercu

Katarzyna Leżeńska
Cena detaliczna: 22,00 zł

Romans na receptę

Monika Szwaja
Cena detaliczna: 22,00 zł

Nie ma jak w domu

Mary Higgins Clark
Cena detaliczna: 22,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Walet

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 45,00 zł

Blaga

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 45,00 zł

Wadliwy klient

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 44,00 zł
Nocny Ogrodnik

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7469-728-6
Tytuł oryginału: The Night Gardener
Data wydania: 28.03.2008
Cena detaliczna: 22,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Duże Litery
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz

Po odnalezieniu w ogrodzie osiedlowym zwłok nastolatka Gus Ramone wraca pamięcią do sprawy sprzed dwudziestu lat. Wtedy to z Danem Holidayem pomagał legendarnemu T.C. Cookowi w śledztwie dotyczącym serii zabójstw młodych ludzi. Mordercy, nazwanego Nocnym Ogrodnikiem, nigdy nie schwytano. 

Od tego czasu wiele się zmieniło: Holiday odszedł z policji w niesławie, Cook przeszedł na emeryturę; tylko Ramone pracuje wciąż w wydziale zabójstw. Jego syn Diego był kolegą ostatniej ofiary, Asy. Śmierć chłopaka zmusza trzech mężczyzn do połączenia wysiłków w celu rozwiązania zagadki prześladującej ich od lat. Czy Nocny Ogrodnik znów wyruszył na łowy?

George Pelecanos

(ur. 1957 w Waszyngtonie)

Pracował jako kucharz, pomywacz, barman i sprzedawca damskiego obuwia, zanim w 1982 roku opublikowano jego pierwszą książkę. Napisał czternaście powieści kryminalnych, których akcja rozgrywa się w Waszyngtonie i jego okolicach. Uhonorowano go wieloma nagrodami, m.in. Raymonda Chandlera (we Włoszech), Falcon w Japonii oraz Grand Prix Du Roman Noir we Francji. Jego eseje ukazywały się na łamach "The New York Times", "The Washington Post", "GQ" i innych.

Pelecanos pracuje również w branży filmowej. Wyprodukował i napisał scenariusz serialu telewizyjnego „Prawo ulicy” (w reżyserii Agnieszki Holland). Zajął się także dystrybucją filmu Ryszarda Bugajskiego „Przesłuchanie” w USA. Obecnie pracuje nad miniserialem “The Pacific”, którego producentami są Tom Hanks i Steven Spielberg.

Mieszka z żoną i trójką dzieci w Silver Spring.


wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
29,90 zł
miękka