Strona główna / Popularnonaukowe / Niezwykłe umysły. Jak w dziecku rodzi się uczony
Niezwykłe umysły. Jak w dziecku rodzi się uczony

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7469-490-2
Tytuł oryginału: When We Were Kids: How a Child Becomes a Scientist
Data wydania: 29.05.2007
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 248
Cena detaliczna: 26,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Elżbieta Kołodziej-Józefowicz
Jak rozpoznać w dziecku geniusza? Znakomici uczeni opowiadają o swoim dzieciństwie oraz o budzącej się w nich wówczas ciekawości świata. W napisanych z humorem, a czasem z nutką nostalgii, esejach wspominają wydarzenia i osoby, które znacząco wpłynęły na ich dalsze życie i wybór kariery naukowej.

Fizyka Lee Smolina, laureata Nagrody Nobla, zainspirowała książka Einsteina. Dla Roberta Sapolsky'ego, profesora biologii, momentem przełomowym był spór z rabinem dotyczący pewnego fragmentu Biblii. Psycholog Mihaly Csikszentmihalyi odnalazł swe powołanie dzięki rozważaniom Kartezjusza. A inni? Z ponad dwudziestu esejów można się wiele nauczyć. Także tego, jak zrozumieć intelektualne dążenia własnych dzieci, jak wspierać ich zainteresowania i naturalną ciekawość świata.

John Brockman
John Brockman, pomysłodawca tej książki, jest twórcą Edge Foundation Inc. i redaktorem strony internetowej Edge (www.edge.org), „intelektualnego salonu internetowego”, którego bywalcami są najwybitniejsi współcześni myśliciele. Ten niestrudzony propagator najbardziej nośnych idei naukowych jest redaktorem wielu książek, a także autorem między innymi „Trzeciej kultury” i „Nowego Renesansu”, przetłumaczonych na język polski. Jest też założycielem i dyrektorem Brockman Inc., agencji literackiej i programistycznej. Mieszka w Nowym Jorku.

Patroni:

wersja do druku