Strona główna / Literatura światowa / Niezrównane usługi swata z Périgord

Inne książki z tej kategorii

Ulica Nadbrzeżna. Cudowny Czwartek

John Steinbeck
Cena detaliczna: 59,99 zł

Dom

Marilynne Robinson
Cena detaliczna: 44,99 zł

Myszy i ludzie

John Steinbeck
Cena detaliczna: 39,99 zł
Niezrównane usługi swata z Périgord

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7469-826-9
Tytuł oryginału: The Matchmaker of Perigord
Data wydania: 14.08.2008
Cena detaliczna: 28,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Teresa Komłosz
Przezabawna miłosna komedia omyłek w uroczej francuskiej scenerii – dla już zakochanych i dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że miłość czeka na nich tuż za rogiem.


Mimo romantycznej nazwy, miłość to coś, czego zdecydowanie brakuje w maleńkim Amour-sur-Belle. Jego mieszkańcy (jest ich dokładnie 33 i nie zanosi się na więcej) albo wiodą życie odludków, albo – pokłóceni przed laty – nie chcą ze sobą rozmawiać, a bywa, że rzucają w siebie pomidorami. Pewnego dnia Guillaume Ladoucette, fryzjer męski, odkrywa ze zgrozą, że opuścili go ostatni klienci. W desperacji postanawia zmienić zawód i zostaje... swatem. Jego nieudolne wysiłki natychmiast ożywiają senne miasteczko, powodując niezliczone komiczne nieporozumienia. Czy Ladoucette, choć jest starym kawalerem, pomoże swoim sąsiadom odnaleźć szczęście? I czy sam odzyska miłość, którą niegdyś utracił, bo... nie miał odwagi odpisać na list?

Julia Stuart 

Przez wiele lat była dziennikarką londyńskiego „The Independent” i „The Independent on Sunday”. Obecnie jest niezależną dziennikarką. Mieszka w Bahrajnie. Niezrównane usługi swata z Périgord to jej debiut powieściowy.


wersja do druku