Strona główna / Literatura faktu, historia / Niecodzienne rozmowy z księdzem Janem Twardowskim

Inne książki z tej kategorii

Taterniczki. Miejsce kobiet jest na szczycie

Agata Komosa-Styczeń
Cena detaliczna: 42,00 zł

Jestem Saudyjką. Świat oczami kobiet z Arabii Saudyjskiej

Nicola Sutcliff
Cena detaliczna: 42,00 zł

999. Nadzwyczajne dziewczyny z pierwszego transportu kobiecego do Auschwitz

Heather Dune Macadam
Cena detaliczna: 44,00 zł
Niecodzienne rozmowy z księdzem Janem Twardowskim

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7255-520-6
Cena detaliczna: 55,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: twarda
Książka narodziła się z przyjaźni między księdzem a fotografem Marianem Schmidtem. Poznali się w Warszawie w 1976 roku. Dwie pokrewne dusze spotkały się „niecodziennie”. Rozmawiali na różne tematy, bliskie każdemu człowiekowi, który poszukuje wartości duchowych w życiu: o religii, filozofii, sztuce, poezji.
Marian Schmidt zaczął zapisywać rozmowy w 1989 roku, a skończył dopiero dziesięć lat później. Wypowiedzi księdza Jana Twardowskiego dotyczące jego drogi życiowej i powołania kapłańskiego, wiersze księdza oraz fotografie Mariana Schmidta tworzą razem harmonijną całość.
Marian Schmidt urodził się w Żyrardowie w 1945 roku. Dzieciństwo spędził w Wenezueli. Po maturze wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie uzyskał doktorat z matematyki. Nie kontynuował jednak kariery naukowej, zainteresował się fotografią i filmem.
W 1968 poznał mędrca Jiddu Krishnamurtiego, z którym rok później przebywał w Anglii i Szwajcarii. Największy wpływ na jego życie wywarli J. Krishnmurti i Hermann Hesse. W 1975 roku wrócił do Polski. Pracował jako asystent reżysera, podróżował także po kraju fotografując wydarzenia codzienne oraz ważne wydarzenia społeczno-polityczne.
Od 1978 do1980 pracował dla nowojorskiej agencji fotograficznej "Black Star" jako fotograf przemysłowy w Zatoce Perskiej. W 1980 roku osiedlił się w Paryżu.

wersja do druku