Strona główna / / Aktualności / Nie żyje Peter Mayle

Nowości

Rezydencja

Laura McHugh
Cena detaliczna: 39,99 zł

Ktoś wie

Lisa Scottoline
Cena detaliczna: 43,00 zł

Gry nie tylko miłosne

Irena Matuszkiewicz
Cena detaliczna: 43,00 zł

Zapowiedzi

Głask

Akwaeke Emezi
Cena detaliczna: 43,00 zł

Chłopak z drugiego planu

Mikołaj Milcke
Cena detaliczna: 45,00 zł

Jak to się stało

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 46,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem jedną z żon Laila Shukri
  2. Ziobranoc, Europo Aleksander Daukszewicz, Krzysztof Daukszewicz
  3. Sąpierz Katarzyna Puzyńska
22.01.2018

Nie żyje Peter Mayle

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 18 stycznia 2018 w wielu 78 lat zmarł Peter Mayle, brytyjski pisarz, autor znanych polskim czytelnikom bestsellerowych książek o Prowansji.Peter Mayle urodził się 14 czerwca 1939 w Brighton. W wieku 21 lat przeniósł się z Anglii do Nowego Jorku i podjął pracę w agencji reklamowej Davida Ogilvy'ego. W branży reklamowej przepracował piętnaście lat – po obu stronach Atlantyku. Gdy był już na samym szczycie drabiny stanowisk, doszedł do wniosku, że przestało go to bawić, po czym rzucił "wszystko" i wyjechał z żoną do Prowansji – z zamiarem napisania powieści.
W 1989 opublikował "Rok w Prowansji", w którym opisał swoje doświadczenia i przygody w nowym kraju – od zmagań z francuską biurokracją i tamtejszymi rzemieślnikami po uroki prowansalskiej kuchni. Po tym bestsellerze przyszły następne, m.in. zekranizowany w 2006 roku „Dobry rok”.
W uznaniu jego zasług dla kultury francuski w 2002 roku został odznaczony Legią Honorową. Do końca życia mieszkał w Prowansji.

wersja do druku