Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Nie patrz w tamtą stronę

Inne książki tego autora

Nie myśl, że znikną

Marcin Grygier
Cena detaliczna: 37,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Walet

Dagmara Andryka
Cena detaliczna: 45,00 zł

Blaga

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 45,00 zł

Wadliwy klient

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 44,00 zł
Nie patrz w tamtą stronę

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-8069-234-3
Data wydania: 14.01.2016
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 448
Cena detaliczna: 36,00 zł Oprawa: miękka

Czy zdarza ci się odwracać wzrok od ludzkiej krzywdy? A może przeciwnie - lubisz patrzeć?
W Puszczy Kampinoskiej zostają znalezione zmasakrowane zwłoki nastolatki. Wszystko wskazuje na rytualny mord dokonany przez okrutnego i żądnego zemsty oprawcę. Morderca zapowiada kontynuację i wciąga ścigającego go policjanta w makabryczną grę cieni. Nadkomisarz Roman Walter rozpoczyna wyścig z czasem i zabójcą. Podejmuje dramatyczną walkę, w której stanie twarz w twarz z demonami przeszłości.
 
Mam takie lekkie zawodowe skrzywienie, że lubię, gdy kryminał zaczyna się konkretnie – jest trup, jest sprawa. Na takiego właśnie natrafiamy już na pierwszych stronach debiutanckiej powieści Marcina Grygiera. Morderca urządza w Puszczy Kampinoskiej krwawą jatkę. Wkrótce okazuje się, że to dopiero pierwszy punkt misternego i chorego planu, którego złożoność i skrupulatność realizacji przywodzi na myśl skandynawskie powieści i seriale kryminalne. By odkryć tożsamość psychopaty i poznać jego motywy kierujący śledztwem policjant jest zmuszony sięgnąć do własnej przeszłości. Okazuje się, że nic nie zostało tak naprawdę zapomniane. Zawsze jest ktoś, kto widział, kto wie, kto pamięta...
Autor umiejętnie wciąga czytelnika w swoją grę, powoli odsłania przed nim ponurą i tragiczną prawdę oraz wyjaśnia role, jakie odegrały poszczególne postaci. Najlepsze karty trzyma jednak w tajemnicy aż do samego końca.
Gaja Grzegorzewska

Recenzja książki na portalu ksiazki.wp.pl:
„Nie patrz w tamtą stronę": Widziałeś? Będziesz ukarany!

Marcin Grygier (ur. 1969 r.) – absolwent Politechniki Śląskiej, z wykształcenia chemik, pracuje w branży związanej ze sprzętem medycznym. Żonaty, ojciec dwóch dorosłych synów. Z zamiłowania narciarz, motocyklista i biegacz. Książka „Nie patrz w tamtą stronę” to jego literacki debiut.


Patroni:
Książki.wp.pl

Portal_kryminalny.JPG

wersja do druku