Strona główna / Literatura polska / Nie chodź ciemną doliną

Inne książki tego autora

Z widokiem na Castello

Iwona Menzel
Cena detaliczna: 28,00 zł

Zatańczyć czeczotkę

Iwona Menzel
Cena detaliczna: 26,00 zł

W poszukiwaniu zapachu snów

Iwona Menzel
Cena detaliczna: 26,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Turecka rozkosz

Mira Hafif
Cena detaliczna: 39,99 zł

Domek na końcu świata

Danuta Noszczyńska
Cena detaliczna: 38,00 zł

Chwała meksykańskim zakonnicom

Barbara Kwinta
Cena detaliczna: 39,99 zł
Nie chodź ciemną doliną

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 83-7469-293-6
Data wydania: 04.04.2006
Liczba stron: 216
Cena detaliczna: 28,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
W jakim momencie Agnieszka przypieczętowała swój los? Czy była to chwila, w której w piwiarni pani Baumkotter zapytała Hagena: Vous etes Francais, monsieur? A może odrzucając awanse Gigiego Amareno, wielkiego artysty i genialnego kucharza? Wcześniej? Wsiadając do volkswagena Gérarda? Porzucając dla niego Artura - spiskowca? Jeszcze wcześniej? W dniu pierwszej lekcji francuskiego u madame Grinicz? Los dawał jej szansę. Za każdym razem mogła powiedzieć „nie” i nie byłaby tak rozpaczliwie nieszczęśliwa. Nie powiedziała.

Jest to historia o wielkich namiętnościach, samotności i szaleństwie. Historia, w której wciąż jeszcze obecne są upiory narodowosocjalistycznej przeszłości i powracają echem wydarzenia sprzed ćwierćwiecza, które zmieniły porządek świata.

Urodziłam się w Warszawie, gdzie w socjalistycznej rzeczywistości spędziłam jak najbardziej szczęśliwe dzieciństwo i ukończyłam studia. Wyjazd z Polski, konsekwencję zawartego w Wiedniu ślubu z obywatelem niemieckim, uważałam za duże poświęcenie ze swojej strony i miałam rację: od tej chwili moje życie stało się jednym pasmem rozstań, powrotów i nieporozumień. Nigdy też nie przestałam tęsknić. Wynikiem tej tęsknoty były trzy książki: „W poszukiwaniu zapachu snów”, „Zatańczyć czeczotkę” i „Z widokiem na Castello”.
Na co dzień jestem architektem, koordynuję duże projekty urbanistyczne.

wersja do druku