Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Moje ciało należy do mnie

Inne książki z tej kategorii

Głask

Akwaeke Emezi
Cena detaliczna: 43,00 zł

Z tej strony Sam

Dustin Thao
Cena detaliczna: 44,00 zł

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 39,99 zł
Moje ciało należy do mnie

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-8295-272-8
Tytuł oryginału: Mein korper gehort mir!
Data wydania: 06.12.2022
Format: 215mm x 266mm
Liczba stron: 32
Cena detaliczna: 39,99 zł Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Mirosława Sobolewska
Naucz dziecko mówić "nie"!

Niełatwo nauczyć dziecko odwagi mówienia „nie” i wyznaczania granic zachowań innym osobom. Niełatwo jest również nauczyć dzieci, by zwracały się do nas o pomoc w sytuacjach, z którymi sobie nie radzą. Wspólna lektura tej książki ma pomóc rodzicom w rozmowach z dziećmi na temat złego dotyku. Ma też zbudować wzajemne zaufanie między dzieckiem a rodzicem, bo tylko wtedy dziecko będzie skłonne dzielić się z nim tym, co je zajmuje i boli.
Dzieciom, które są pewne siebie, łatwiej przychodzi wyraźna artykulacja tego, co lubią i czego nie lubią. Dlatego tak ważne jest, żeby były świadome swoich emocji i swojego ciała. Tylko wtedy będą umiały wyznaczyć nieprzekraczalne granice.
Ta książka z krótkim, jasnym tekstem i wyrazistymi ilustracjami może Państwu dostarczyć materiału do rozmowy oraz przemyśleń na temat seksualnego przekraczania granic.

"Moje ciało należy do mnie" została wyróżniona w konkursie na najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży organizowanym corocznie przez Stowarzyszenie Niemieckich Lekarek nagrodą Srebrnego Pióra.

wersja do druku

Pozostałe wydania
Cena:
35,00 zł
twarda
Cena:
24,00 zł
twarda