Strona główna / Literatura polska / Mniejsza połowa

Inne książki tego autora

Kobieca intuicja

Dominika Stec
Cena detaliczna: 24,00 zł

Mężczyzna do towarzystwa

Dominika Stec
Cena detaliczna: 26,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki

Katarzyna Ryrych
Cena detaliczna: 39,99 zł

Lilie królowej. Wiedźmy

Lucyna Olejniczak
Cena detaliczna: 45,00 zł

Jestem jedną z żon

Laila Shukri
Cena detaliczna: 44,00 zł
Mniejsza połowa

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7961-008-2
Data wydania: 14.08.2014
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 408
Cena detaliczna: 32,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Opowieść o tym, „co przytrafia się wyłącznie innym”, jak wbrew rzeczywistości chętnie uspokajamy samych siebie.

Miasto wojewódzkie w epoce „schyłkowego Gierka”. Ludzie bawią się przy muzyce zespołu Boney M., wielka płyta kwitnie , a młodzi ludzie szukają koloru.
W drodze z dyskoteki w tajemniczych okolicznościach znika jedna z sióstr Małeckich. Ślady wiodą do psychopaty, o którym w okolicy krążą legendy. Ale prowadzący dochodzenie młody milicjant zdążył już się nauczyć, że w tych czasach na swoje wychodzą tylko ci, którzy się nie wychylają. Tymczasem sprawa odsłania swoje drugie, a może i trzecie dno. Kto wie, czy będzie chciał dotrzeć do prawdy za wszelką cenę. Sekret zniknięcia chce rozwikłać także siostra zaginionej.
Wielka polityka i mała codzienność tak samo szczerzą kły na bohaterów powieści. Czy w złym świecie istnieją dobrzy ludzie? Więc kto jest dobry, kto zły? I co z tego zostanie po latach? Jedynie następna zagadka czy coś jeszcze?
Miłość i tajemnica w realiach PRL-u. Kochankowie, buntownicy, kanalie, pielęgniarki wielbiące Sherlocka Holmesa, szemrane interesy, na które władza przymyka oko, starzy przedwojenni fachowcy i młodzi partyjni karierowicze. Sekrety, które skrywają w sobie wszyscy.

Jak świetnie pokazuje Dominika Stec, schyłkowy okres PRL-u wcale nie był epoką szarzyzny. Jej powieść jest więc równie mroczna, co barwna. Tło dla milicyjnego śledztwa nakreślone zostało tak wspaniale, że po rozwiązaniu kryminalnej zagadki chce się tę książkę przeczytać raz jeszcze, by wyłapać wszystkie detale i w pełni zanurzyć się w klimat lat siedemdziesiątych.
Marta Mizuro, „Zwierciadło”

Patroni:

radio.pin.jpg

booklogo.jpg
wp.gif
ksiazki.wp.jpg

wersja do druku