Strona główna / Literatura światowa / Między nami nowojorczykami

Inne książki tego autora

Trzy kobiety z Westport

Cathleen Schine
Cena detaliczna: 32,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Co nam zostało

Shilpi Somaya Gowda
Cena detaliczna: 39,99 zł

Szkoła geniuszy

Bruce Holsinger
Cena detaliczna: 43,00 zł

Mała

Edward Carey
Cena detaliczna: 43,00 zł
Między nami nowojorczykami

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-641-3
Tytuł oryginału: The New Yorkers
Data wydania: 01.03.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 352
Cena detaliczna: 34,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Michał Juszkiewicz
Czarująca komedia obyczajowa pióra jednej z naszych najlepszych autorek!

Niedaleko Central Parku, ukryty przed zgiełkiem i zamętem nowojorskiego śródmieścia, utajony przed hałaśliwymi taksówkami i turystami, leży niewielki kwartał, który oparł się zakusom deweloperów dzięki systemowi kontroli czynszu. Nowa, skrząca się błyskotliwym humorem powieść Cathleen Schine pokaże czytelnikowi, że gdy ma się psa, życie w takim zakątku Nowego Jorku biegnie własnym, całkiem odrębnym rytmem. Dzięki psom ludzie zawierają niespodziewane znajomości. Czworonogi niczym Kupidyn łączą ze sobą ludzi cichych i walczących o akceptację, czasem samotników, a czasem ekscentryków; starych i młodych, mężczyzn i kobiety, ludzi takich jak mieszkańcy tej powieściowej ulicy, którzy na swój sposób są romantykami – bo każdy nowojorczyk kryje w sobie romantyka.

Jody, właścicielka suki imieniem Beatrycze, poznaje na spacerze ze swoją pupilką Everetta, właściciela urzekającego uśmiechu. Everett docenia urok życia rozwodnika dopiero wtedy, gdy się zakochuje – w Serwusie, szczeniaku należącym do Polly. Polly wynajmuje mieszkanie na spółkę ze swoim bratem George’em, który szuka w życiu nie miłości, ale własnej drogi, a tym, kto mu ją pokaże, będzie właśnie szczeniak jego siostry. Doris nienawidzi hołoty zamieszkującej jej okolicę, nie znosi plam psiego moczu na grubych oponach swojego białego SUV-a, nade wszystko zaś nie cierpi samych psów. Zmieni jednak zdanie, kiedy otrzyma w prezencie maleńką suczkę.

W powieści „Między nami nowojorczykami” – tak samo jak w życiu – czworonożni towarzysze człowieka zmuszają swoich właścicieli, aby otwierali się na innych, włączali w życie swojej społeczności, zawierali przyjaźnie, a niekiedy – aby odpowiedzieli na głos miłości.


Gdyby z „Między nami nowojorczykami” zrobiono film, jego reżyserką musiałaby być Nora Ephron. Roiłoby się w nim od puszystych swetrów i uroczych psich pysków.
„Seattle Times”

Tylko psia miłość jest od początku do końca prosta.
„Boston Globe”

Lektura ostatniej ksiażki Cathleen Schine jest jak siedzenie w słoneczny dzień na wygodnym krześle przy oknie – ciepła i przyjemna, z widokiem na przechodzące psy, ludzi, mijające pory roku. Wystarczy zwinąć się w kłębek z książką na kolanach i cały wieczór mija niepostrzeżenie. „Między nami nowojorczykami” to także list miłosny, którego słodki ton przyprawiony jest solidną dawką ironii.
„Newsday”

Schine gromadzi ludzkie radości i smutki, komedie i dramaty, początki i końce (…). Gwarantowana radość dla wszystkich czytelników.
„Library Journal”

„Między nami nowojorczykami” to powieść urzekająca i zabawna, wręcz demonstracyjnie śmieszna. Czytając ją, zapomniałam, że nie lubię psów. Ze wszech miar irytujące!

Patricia Marx, pisarka

Nowa powieść Cathleen Schine to najlepsza pozycja w jej dorobku: dowcipne, wielogłosowe rondo o farsowym zacięciu, portret ludzi i psów zamieszkujących kwartał w nowojorskiej dzielnicy. Książka ta z cudowną uszczypliwością, lecz zarazem w doskonale wyważony sposób opisuje miłosne perypetie nowojorczyków w trudnym momencie historii miasta, aby w miarę rozwoju akcji uderzyć w czarująco melancholijny ton, nieczęsto dziś słyszany w amerykańskiej powieści.
Adam Gopnik, pisarz


Cathleen Schine jest autorką m.in. powieści The Love Letter i Rameau’s Niece. W swojej karierze ma na koncie współpracę z czasopismami The New Yorker, The New York Review of Books, The New York Times Magazine oraz The New York Times Book Review. Mieszka w Nowym Jorku.

Patroni:
mojpies.gif

psy_pl.jpg
wp.gif

wersja do druku