Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Metoda

Inne książki z tej kategorii

Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zamiana

Robyn Harding
Cena detaliczna: 39,99 zł

Dobra siostra

Sally Hepworth
Cena detaliczna: 39,99 zł
Metoda

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-8097-086-1
Tytuł oryginału: Method 15/33
Data wydania: 16.03.2017
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 336
Cena detaliczna: 35,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Łukasz Praski
Skrzyżowanie „Nostalgii anioła” i „Milczenia owiec”.

Szesnastoletnia dziewczyna w ciąży zostaje uprowadzona; porywacz łapie ją na ulicy, wciąga do furgonetki, krępuje, zawiązuje jej oczy i wywozi w nieznanym kierunku. Nastolatka jest przerażona, osamotniona i bezbronna… Ale czy rzeczywiście?
Od momentu porwania i uwięzienia w tajemniczym budynku na odludziu postanawia za wszelką cenę uratować swoje nienarodzone dziecko i zemścić się na bandycie, który jej pilnuje, oraz na jego wspólnikach. Kolekcjonuje „atuty”, które mają jej pomóc w realizacji tego zamiaru: koc, uchwyt wiadra, temperówkę, stare radio. W najdrobniejszych szczegółach opracowuje plan ucieczki i zemsty, wykonując skomplikowane obliczenia, nieustannie ćwicząc i czekając na dogodny moment, by zaatakować prześladowców. Niezwykle metodyczna i precyzyjna, opanowana i skrupulatna, staje się równorzędnym przeciwnikiem porywaczy, którzy grożą jej śmiercią.
Poznając „Metodę”, zaczynamy się zastanawiać, kto tu jest ofiarą, a kto napastnikiem.


Oryginalna i  mocno wciągająca! Shannon Kirk pisze tak, że naprawdę trudno odróżnić oprawcę od ofiary. Świetny tekst, uwielbiam takie pisarstwo!

Lisa Gardner, autorka bestselerów

Co się stanie, gdy handlarze dziećmi porwą ciężarną nastolatkę? Otrzymasz „Metodę”, skrzyżowanie „Nostalgii anioła” i „Milczenia owiec”. Debiutancki thriller Shannon Kirk jest świetnie napisany i  całkowicie przekonujący. Przeczytałem go jednym tchem!
Leonard Rosen, autor „Głosu chaosu”

Nietzsche pisał, aby wystrzegać się ludzi z silną chęcią karania oprawców. Ta myśl powraca po przeczytaniu ciemnego, niepokojącego thrillera Shannon Kirk. Świetna książka!

„Booklist”

„Metoda” jest jednym z najlepszych thrillerów tego roku!

„CrimeFiction.FM”


Shannon Kirk - kiedy nie pisze, jest praktykującym prawnikiem. Mieszka w Massachusetts w Cape Ann z mężem i synem. Jest trzykrotną finalistką William Faulkner William Wisdom Writing Competition. Jest członkiem International Thriller Writers i Mystery Writers of America.

wersja do druku