Strona główna / Literatura polska / Matki, żony, czarownice

Inne książki tego autora

Dwie rodziny

Joanna Miszczuk
Cena detaliczna: 36,00 zł

Nefrytowa szpilka

Joanna Miszczuk
Cena detaliczna: 34,00 zł

Wyspa

Joanna Miszczuk
Cena detaliczna: 35,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Czarna walizka. Drugi raz do tej samej rzeki

Katarzyna Ryrych
Cena detaliczna: 39,99 zł

Lilie królowej. Wiedźmy

Lucyna Olejniczak
Cena detaliczna: 45,00 zł

Jestem jedną z żon

Laila Shukri
Cena detaliczna: 44,00 zł
Matki, żony, czarownice

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7648-917-9
Data wydania: 20.09.2011
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 496
Cena detaliczna: 32,00 zł
czytaj fragmentOprawa: miękka

Saga rodzinna kilku pokoleń kobiet, które dzięki sile i darowi dziedziczonemu z pokolenia na pokolenie budują swe życie wbrew przeciwnościom losu. 

„Matki, żony, czarownice” to historia mądrych i zaradnych kobiet, które powinny odnosić w życiu same sukcesy, a bywały skazane na porażkę jedynie dlatego, że kochały. To książka o miłości i zdradzie, ale przede wszystkim o wielkiej tajemnicy. 

Kiedy głównej bohaterce, 40-letniej szczęśliwej mężatce, wali się na głowę jej cały uporządkowany świat, los otwiera przed nią kolejne drzwi. Asia buduje życie od nowa, a dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności poznaje przeszłość swojej rodziny i własne korzenie. Zwyczajne życie współczesnej kobiety (małżeńska zdrada, wychowanie dziecka, utrata pracy, wiązanie końca z końcem) zmienia poznanie tajemnicy, która skrywała zaskakujące losy wielu pokoleń kobiet z jej rodu. Odnaleziony po latach testament Laverny, prababki głównej bohaterki, to prawdziwy majątek rodzinny, choć nie pieniądze są jego wartością. 


Joanna Miszczuk (ur. 1964) – wrocławianka duchem, choć rzadko ciałem. Obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Matka nastoletniej córki. Z wykształcenia pedagog, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Zawodów ma wiele. Mieszkała w Niemczech, Francji i Polsce. Mówi czterema językami. Ulubione miejsca: Wrocław, Montmartre w Paryżu, Berlin i Sopot. Wcześniej były to głównie teksty kabaretowe. Lubi musical, literaturę fantastycznonaukową i nowe wyzwania. Nie cierpi polityki, gotowania i kłamstwa.


Opis okładki dla niewidomych:
Posłuchaj fragmentu powieści w interpretacji Magdaleny Różczki:
ODCINEK 1
ODCINEK 2
ODCINEK 3
ODCINEK 4
ODCINEK 5


Patroni:
vox_sm.jpg

WP

przyjaciolka.jpg

Pani Domu

Polki

wersja do druku