Strona główna / Literatura faktu, historia / Marcinkiewicz. Kulisy władzy

Inne książki z tej serii

Hillary Clinton

Carl Bernstein
Cena detaliczna: 59,00 zł

Nuklearny sfinks. Iran Mahmuda Ahmadinedżada

Meir Javedanfar, Yossi Melman
Cena detaliczna: 36,00 zł

Korporacja zabójców. Rosja, KGB i prezydent Putin

Jurij Felsztinski, Władimir Pribyłowski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Za kratami

Artur Górski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Życie mimo wszystko. Rozmowy o samobójstwie

Halszka Witkowska
Cena detaliczna: 45,00 zł

Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów

Andrzej Bieńkowski
Cena detaliczna: 65,00 zł

Zobacz także

Sarkozy. Pragnienie władzy

Catherine Nay
Cena detaliczna: 29,90 zł
Marcinkiewicz. Kulisy władzy

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 978-83-7469-596-1
Data wydania: 04.10.2007
Format: 146mm x 225mm
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentSeria: Ludzie polityki
Oprawa: miękka

"Marcinkiewicz. Kulisy władzy" to fascynujący i dociekliwy wywiad rzeka przeprowadzony przez znanych dziennikarzy i komentatorów politycznych – Michała Karnowskiego i Piotra Zarembę – z byłym premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem, odsłaniający tajniki życia politycznego w Polsce. Najpopularniejszy polityk w Polsce z charakterystyczną dla siebie szczerością i poczuciem humoru ujawnia znane i nieznane okoliczności najważniejszych wydarzeń w Polsce po 1989 roku, ze szczególnym uwzględnieniem okresu swojego premierowania. O kuchni polityki polskiej mówi prosto, czasem anegdotycznie, ale zawsze bez ogródek i wykrętów politycznej poprawności. Kreśli plastycznie wizerunki większości postaci polskiej sceny politycznej, nie stroniąc od bezkompromisowych i zawsze uzasadnianych ocen. Z książki wyłania się obraz polityka i człowieka bardzo wyrazistego, który broni swego projektu na Polskę, potrafi się wznieść ponad partyjne partykularyzmy i osobiste uprzedzenia oraz dla którego działalność publiczna to służba państwu polskiemu w imię wyznawanych zasad.

Kazimierz Marcinkiewicz

Od 1 marca 2007 jest dyrektorem w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. Od 20 lipca do 1 grudnia b.r. pełnił funkcję prezydenta m. st. Warszawy. W okresie: październik 2005 – lipiec 2006 był Prezese Rady Ministrów. Jako szef rządu osiągnął najlepsze ze wszystkich premierów wyniki zaufania opinii publicznej. Urodził się 20 grudnia 1959 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończył studia fizyczne na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studia podyplomowe z zakresu administracji na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel. W latach 1983-90 był członkiem NSZZ „Solidarność”, redagował i wydawał drugoobiegowe pismo oświaty niezależnej „Pokolenie” oraz katolicki tygodnik „Aspekty”. Był kuratorem w Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. (1990-1992), wiceministrem edukacji narodowej w rządzie Hanny Suchockiej (1992), posłem III kadencji i szefem gabinetu politycznego premiera Jerzego Buzka (1999-2000), posłem na Sejm RP IV kadencji i jednocześnie szefem sejmowej komisji Skarbu Państwa. Ma żonę, Marię, oraz czwórkę dzieci: Macieja (24 lata), Urszulę (23 lata), Stanisława (20 lat) i Piotra (11 lat)... >> więcej
Zobacz także: www.marcinkiewicz.waw.pl.

Michał Karnowski i Piotr Zaremba

Znani dziennikarze i komentatorzy polityczni „Dziennika. Polska. Europa. Świat” przeprowadzili ten wywiad rzeka na przełomie sierpnia i września 2007, aktualizując go niemalże do ostatniej chwili. Wcześniej wspólnie opublikowali bestsellerowe książki: "Alfabet Rokity" (2004) i "O dwóch takich. Alfabet braci Kaczyńskich" (2006).

Galeria zdjęć (zobacz)

IMG_1362.JPG

Z Kazimierzem Marcinkiewiczem rozmawiają Michał Karnowski i Piotr Zaremba / fot. Wojciech Ostrowski

Przeczytaj także

Kulisy książki o kulisach władzy - znani dziennikarze i komentatorzy polityczni – Michał Karnowski i Piotr Zaremba – zdradzają kulisy powstawania książki „Marcinkiewicz. Kulisy władzy”.
Jak zostałem premierem - fragment wywiadu przeprowadzonego przez Michała Karnowskiego i Piotra Zarembę z byłym premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem.
Premiera z premierem - galeria zdjęć ze spotkania promującego książkę - Warszawa, 7 października 2007.

Zobacz także

"Marcinkiewicz. Kulisy władzy" w Londynie - sprawdź, gdzie możesz kupić książkę


wersja do druku