Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Manuskrypt Chopina

Inne książki tego autora

Gra w nigdy

Jeffery Deaver
Cena detaliczna: 42,00 zł

Szlif

Jeffery Deaver
Cena detaliczna: 42,00 zł

Dwunasta karta

Jeffery Deaver
Cena detaliczna: 42,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Tajemnica brakującej głowy

Jeff Cohen , E.J. Copperman
Cena detaliczna: 39,99 zł

Weekend

Sherri Smith
Cena detaliczna: 39,99 zł

Skłam, że mnie kochasz

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 39,99 zł

Zobacz także

Miedziana bransoleta

Jeffery Deaver
Cena detaliczna: 28,00 zł
Manuskrypt Chopina

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-89325-77-8
Tytuł oryginału: The Chopin Manuscript
Data wydania: 13.01.2009
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 192
Cena detaliczna: 28,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Łukasz Praski

Najbardziej oryginalna powieść od lat! Piętnastu mistrzów sensacji. Jeden rewelacyjny thriller!

 

W ręce Harolda Middletona, byłego pracownika wywiadu wojskowego, ścigającego bałkańskich zbrodniarzy wojennych, trafia rękopis nieznanej partytury Chopina, pochodzący prawdopodobnie ze zbiorów zaginionych podczas drugiej wojny światowej. Wkrótce zostaje zamordowany warszawski kolekcjoner muzyki, który przekazał mu manuskrypt, a Middleton przekonuje się, że ktoś dybie także na jego życie. Okazuje się, że nuty kryją tajemnicę, która może stanowić śmiertelne zagrożenie dla tysięcy ludzi. Gdy Middleton próbuje ją poznać, zostaje oskarżony o zabójstwo, jest poszukiwany przez FBI i ucieka przed nieznanymi prześladowcami, usiłującymi go zgładzić. Niebawem na jego drodze staje najgroźniejszy z przeciwników - zagadkowy człowiek, którego znał w przeszłości jako Fausta. On także pragnie zdobyć cenny rękopis. 

“Manuskrypt Chopina” to jedyny w swoim rodzaju thriller, efekt pracy piętnastu światowej sławy autorów. Jeffery Deaver wymyślił postaci oraz zawiązał akcję, pozostali pisarze napisali kolejno rozdział po rozdziale. Żaden z nich nie wiedział jednak, jak potoczy się akcja, który bohater pozostanie przy życiu oraz które wątki zostaną kolejno rozwinięte. Pomysłodawca “Manuskryptu Chopina” - Jeffery Deaver, zainspirowany swoimi wizytami w Polsce, umiejscowił akcję pierwszego rozdziału w Warszawie oraz w Krakowie. Wiele polskich akcentów można też odnaleźć w całej powieści. 


Książkę polecają

“Manuskrypt Chopina”, niezwykła i nowatorska książka pióra mistrzów thrillera, to coś znacznie więcej niż suma jej części składowych. Każdy z jej autorów błyszczy indywidualnym talentem, dodając własny, wyjątkowy element do barwnego i pasjonującego kalejdoskopu zdarzeń, zagadek i zbrodni. Lektura obowiązkowa!
James Rollins, autor “The Judas Strain”

Wspaniała opowieść napisana przez plejadę znakomitych autorów, której każdy genialny rozdział dorównuje pozostałym. Wybitne wspólne osiągnięcie piętnastu mistrzów thrillera. Od pierwszego zdania akcja rusza z zawrotną prędkością, nawet na chwilę nie zwalniając tempa. Nie wolno przegapić.
Steve Berry, autor “The Venetian Betrayal” 


Autorzy powieści
Jeffery Deaver 
Lee Child 
David Corbett
Joseph Finder
Jim Fusilli
John Gilstrap
James Grady
David Hewson
John Ramsey Miller
P.J. Parrish
Erica Spindler
Peter Spiegelman
 Lisa Scottoline
S.J. Rozan
Ralph Pezzullo


Patroni:
wersja do druku