Strona główna / Literatura światowa / Małżeństwo wagi półśredniej

Inne książki tego autora

Metoda wodna

John Irving
Cena detaliczna: 44,00 zł

Syn cyrku

John Irving
Cena detaliczna: 52,00 zł

Uwolnić niedźwiedzie

John Irving
Cena detaliczna: 42,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Psie pazury

Thomas Savage
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zostaw świat za sobą

Rumaan Alam
Cena detaliczna: 39,99 zł

Każda z nich

Charlotte Wood
Cena detaliczna: 39,99 zł
Małżeństwo wagi półśredniej

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8123-194-7
Tytuł oryginału: The 158-Pound Marriage
Data wydania: 01.03.2018
Format: 140mm x 205mm
Liczba stron: 272
Cena detaliczna: 38,00 zł Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Julita Wroniak

Intrygująca, niejednoznaczna powieść, stawiająca pytanie o sens przekraczania ustalonych norm moralnych, a zarazem niepozbawiona charakterystycznego Irvingowskiego humoru.

Wbrew temu, co zdaje się sugerować tytuł, nie jest to książka o jednym, ale o dwóch małżeństwach, których wzajemne relacje, zrazu niewinne i czysto przyjacielskie, przeradzają się z czasem w związek o znacznie intymniejszym i bardziej złożonym charakterze. Nowa sytuacja, oparta na rytuale zamiany partnerów, przynosi uczestnikom tego osobliwego procederu poczucie wyzwolenia i euforii, by już wkrótce odsłonić swoje ciemniejsze strony.

"Małżeństwo wagi półśredniej" stanowi wraz z powieściami "Uwolnić niedźwiedzie" i "Metoda wodna" rodzaj nieformalnej trylogii, zapowiadającej tematycznie i stylistycznie najsłynniejszą książkę pisarza – "Świat według Garpa".

John Irving (ur. 1942) – jeden z najwybitniejszych amerykańskich pisarzy. Debiutował w 1968 roku powieścią "Uwolnić niedźwiedzie", a jego czwarta książka, "Świat według Garpa", przyniosła mu rozgłos na skalę światową, została też z sukcesem sfilmowana. Jest znany i podziwiany na całym świecie, a jego powieści zostały przełożone na kilkadziesiąt języków

wersja do druku