Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Magiczny domek

Inne książki tego autora

Poliksena i prosiaczek

Bianca Pitzorno
Cena detaliczna: 29,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Autoboyography

Christina Lauren
Cena detaliczna: 44,00 zł

TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka

Beata Sabała-Zielińska
Cena detaliczna: 56,00 zł

Bruno Whatever

Leo Gramski
Cena detaliczna: 39,99 zł
Magiczny domek

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 978-83-7469-514-5
Tytuł oryginału: La casa sull'albero
Data wydania: 24.05.2007
Format: 142mm x 202mm
Cena detaliczna: 19,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Joanna Raban
Ośmioletnia Agłaja i jej starsza przyjaciółka Bianka zbudowały sobie domek na drzewie, bo znudziło im się życie w zwyczajnym mieszkaniu. Na drzewie to co innego! Zwłaszcza gdy ma się dom, w którym można dowolnie przestawiać ściany i jeść egzotyczne owoce prosto z gałęzi. A jeszcze jak znajdzie się fajne towarzystwo - na przykład latający pies, mięsożerna roślina czy gadający kot, który zaopiekuje się dziećmi podrzuconymi przez bociany - to żyje się wprost wspaniale. No, chyba że marudny sąsiad, który wytwarza prąd dzięki rybie drętwie, o wszystko się czepia...

Oto eksplozja niespodzianek i niekonwencjonalnych pomysłów narratorskich, ilustrowana zabawnymi rysunkami Quentina Blake'a, znanego polskim czytelnikom z książek Roalda Dahla.

Bianca Pitzorno
Urodzona w Sassami, od wielu lat mieszka i pracuje w Mediolanie. W przeszłości zajmowała się archeologią, teatrem, pracowała dla licznych stacji telewizyjnych. Obecnie uznawana jest za jedną z najważniejszych włoskich autorek powieści dla dzieci i młodzieży. Napisała m.in. książkę Poliksena i prosiaczek.

wersja do druku