Strona główna / / Aktualności / Mądra Książka Roku

Nowości

Za stare grzechy

Izabella Frączyk
Cena detaliczna: 36,00 zł

Moja słodka Audrina

Virginia C. Andrews
Cena detaliczna: 38,00 zł

Nie zabijaj tej miłości

Anna Karpińska
Cena detaliczna: 38,00 zł

Zapowiedzi

Przygody młodego przyrodnika (audiobook CD)

David Attenborough
Cena detaliczna: 39,90 zł

Wszystko oprócz prawdy

Gillian McAllister
Cena detaliczna: 39,90 zł

Tajemnicze życie oceanów

Robert Hofrichter
Cena detaliczna: 36,00 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem żoną terrorysty Laila Shukri
  2. Cukiernia Pod Amorem. Dziedzictwo Hryciów Małgorzata Gutowska-Adamczyk
  3. TOPR. Żeby inni mogli przeżyć Beata Sabała-Zielińska

Fotogaleria

więcej »
23.04.2018

Mądra Książka Roku

Z przyjemnością informujemy, że publikacje "Gdy życie prawie wymarło" Michaela Bentona oraz "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" Catherine Ripley zdobyły nagrody główne w konkursie Mądra Książka Roku 2017.


Michael Benton za publikację "Gdy życie prawie wymarło. Tajemnica największego masowego wymierania w dziejach Ziemi" odebrał statuetkę Euklidesa za najlepszą książkę dla dorosłych. Autor opowiada w niej o skomplikowanej sekwencji wydarzeń, które 250 milionów lat temu uczyniły Ziemię niemal martwą. Masowe wymieranie z końca permu pod względem zasięgu nie miało sobie równych w histori i naszej planety. Kataklizm przetrwał zaledwie co dziesiąty żyjący gatunek, podczas gdy, dzięki dinozaurom znacznie bardziej znana, katastrofa kredowa pochłonęła ich "tylko" połowę.

Catherine Ripley za tytuł "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" otrzymała nagrodę w kategorii najlepszej książki dla dzieci. Klasyczna książka, którą przetłumaczono na wiele języków, stanowi zaproszenie do zadawania nawet najbardziej absurdalnych pytań. Mimo niezwykle wysokiego merytorycznie poziomu, wydaje się bardzo lekka podczas czytania. Małe porcje tekstu i stosunkowo krótkie odpowiedzi sprawiają, że dziecko nie nudzi się mimo skomplikowanych wyrazów.

wersja do druku