Strona główna / / Aktualności / Mądra Książka Roku

Nowości

Cmętarz zwieżąt (audiobook CD)

Stephen King
Cena detaliczna: 34,90 zł

Tron królowej

Elizabeth Chadwick
Cena detaliczna: 39,90 zł

Wielki sekret

Virginia C. Andrews
Cena detaliczna: 38,00 zł

Zapowiedzi

Dzieci Húrina. Pod redakcją Christophera Tolkiena

J.R.R. Tolkien
Cena detaliczna: 44,00 zł

Panny i wdowy. Tom 2

Maria Nurowska
Cena detaliczna: 39,90 zł

Dziewczyna z gór

Małgorzata Warda
Cena detaliczna: 39,90 zł

Bestsellery

TOP 20

  1. Jestem żoną szejka Laila Shukri
  2. Perska nienawiść Laila Shukri
  3. Policjanci. Ulica Katarzyna Puzyńska

Fotogaleria

więcej »
23.04.2018

Mądra Książka Roku

Z przyjemnością informujemy, że publikacje "Gdy życie prawie wymarło" Michaela Bentona oraz "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" Catherine Ripley zdobyły nagrody główne w konkursie Mądra Książka Roku 2017.


Michael Benton za publikację "Gdy życie prawie wymarło. Tajemnica największego masowego wymierania w dziejach Ziemi" odebrał statuetkę Euklidesa za najlepszą książkę dla dorosłych. Autor opowiada w niej o skomplikowanej sekwencji wydarzeń, które 250 milionów lat temu uczyniły Ziemię niemal martwą. Masowe wymieranie z końca permu pod względem zasięgu nie miało sobie równych w histori i naszej planety. Kataklizm przetrwał zaledwie co dziesiąty żyjący gatunek, podczas gdy, dzięki dinozaurom znacznie bardziej znana, katastrofa kredowa pochłonęła ich "tylko" połowę.

Catherine Ripley za tytuł "Dlaczego? Księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata" otrzymała nagrodę w kategorii najlepszej książki dla dzieci. Klasyczna książka, którą przetłumaczono na wiele języków, stanowi zaproszenie do zadawania nawet najbardziej absurdalnych pytań. Mimo niezwykle wysokiego merytorycznie poziomu, wydaje się bardzo lekka podczas czytania. Małe porcje tekstu i stosunkowo krótkie odpowiedzi sprawiają, że dziecko nie nudzi się mimo skomplikowanych wyrazów.

wersja do druku