Strona główna / Biografie, wspomnienia / Kultowe seriale

Inne książki tego autora

07 zgłasza się. Opowieść o serialu

Piotr K. Piotrowski
Cena detaliczna: 32,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Czekając na człowieka

Agnieszka Osiecka
Cena detaliczna: 38,00 zł

Powroty do Auschwitz

Bogdan Bartnikowski
Cena detaliczna: 42,00 zł

Kobiety pistolety. Maria Kowalska w rozmowie z Wiktorem Krajewskim

Maria Kowalska , Wiktor Krajewski
Cena detaliczna: 39,99 zł
Kultowe seriale

Kategoria: Biografie, wspomnienia
ISBN: 978-83-7648-853-0
Data wydania: 25.08.2011
Format: 168mm x 240mm
Liczba stron: 304
Cena detaliczna: 39,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: zintegrowana

Sentymentalna podróż po najpopularniejszych serialowych produkcjach sprzed lat.

Książka „Kultowe seriale”, pierwsza tego typu pozycja na rynku, prezentuje aż dwadzieścia jeden najpopularniejszych tytułów, które są najczęściej emitowane przez stacje telewizyjne i zajęły czołowe miejsca w internetowych oraz prasowych plebiscytach i rankingach. Autor śledzi kulisy ich powstania, przytacza anegdoty i ciekawostki związane z produkcją, cytuje wypowiedzi twórców i aktorów grających w tych serialach oraz piszących o nich publicystów; odkrywa fakty znane dotychczas tylko wąskiemu gronu wtajemniczonych. Ostatnią produkcją omówioną w książce jest serial w „W labiryncie”, pierwsza polska soap opera, która w okresach najwyższej oglądalności miała szesnastomilionową widownię.

Piotr K. Piotrowski o swojej książce:
Nie jest to książka z cyklu „Wszystko o...”. Gdy debiutowałem w zawodzie dziennikarza i mój pierwszy reportaż nafaszerowałem całą przeze mnie zdobytą wiedzą na opisywany temat, starsi koledzy pouczyli mnie, że nie pisze się wszystkiego, co się wie. Dziś, w dobie powszechnie dostępnej informacji w Internecie, ta rada jest szczególnie aktualna. Dlatego też musiałem znaleźć własne ujęcie tematu. Książka ta jest podróżą, którą jako autor odbyłem w czasie. Jak to w podróży bywa, spotkało mnie w niej wiele przygód i zaskakujących odkryć. Mam nadzieję, że staną się one również udziałem czytelników. Marzeniem każdego autora jest, by czytelnik jego książki nie mógł się od niej oderwać, zapominając o śnie, jedzeniu i pracy. Przywołam więc kwestię dowódcy, który w „Czterech pancernych...” szykował się do zdobycia kolejnego niemieckiego miasteczka, słowa powtórzone przez pewnego mojego kolegę w akademiku o trzeciej nad ranem: „Rosomak, co przed świtem, to twoje!”.

Spis treści

Rosomak, co przed świtem, to twoje!
Do przerwy 0:1
Wakacje z duchami
Podróż za jeden uśmiech
Stawiam na Tolka Banana
Samochodzik i templariusze
Czterej pancerni i pies
Wojna domowa
Stawka większa niż życie
Czarne chmury
Janosik
Daleko od szosy
Czterdziestolatek
Noce i dnie
07 Zgłoś się
Kariera Nikodema Dyzmy
Dom
Jan Serce
Alternatywy 4
Zmiennicy
Tulipan
W labiryncie
Klossa do reklamy nie sprzedałem i nie sprzedam


Piotr K. Piotrowski (ur. 1958 r.) – dziennikarz mieszkający w Warszawie i pracujący dla fotograficzno-dziennikarskiej agencji specjalizującej się w obsłudze prasowej polskich produkcji serialowych. Jako dziennikarz i fotoreporter bywa od lat na planach najpopularniejszych produkcji. Współpracował z zespołem tworzącym dwutygodnik „Świat Seriali”. Jest też autorem dwóch zrealizowanych słuchowisk radiowych – „Demoniczny śmiech Stefanii” i „Początek” – oraz sztuki „Ostatnia misja Gagarina”.
Partner:
Filmoteka Narodowa

 


Patroni:
Kino_PolskaJPG.jpg

Radio WAWA

wersja do druku