Strona główna / Popularnonaukowe / Kto odziedziczył gabinet Einsteina? Ekscentrycy i geniusze w Instytucie Studiów Zaawansowanych
Kto odziedziczył gabinet Einsteina? Ekscentrycy i geniusze w Instytucie Studiów Zaawansowanych

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7180-844-5
Tytuł oryginału: Who Got Einstein's Office?
Cena detaliczna: 35,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Instytut Studiów Zaawansowanych w Princeton. To tutaj Albert Einstein spędził ostatnie dekady życia, poszukując teorii ostatecznej. W tym miejscu Kurt Gödel popadał w paranoję i ostatecznie zagłodził się na śmierć. Pracując w Instytucie, Robert J. Oppenheimer stawiał czoło oskarżeniom o przekazywanie tajnych informacji komunistom. Przez Instytut przewinęli się najwięksi uczeni XX wieku, pracowało w nim kilkunastu laureatów Nagrody Nobla. Stał się on miejscem narodzin teorii superstrun, tutaj wymyślono automaty komórkowe.

Ed Regis, znany m.in. z książki Nanotechnologia popularyzator nauki, opowiada historię tej legendarnej placówki badawczej oraz szkicuje sylwetki geniuszy i ekscentryków, którzy decydowali i decydują o jej kształcie i marce.

Brak mi słów, by powiedzieć, jaka to wspaniała książka. Za jej sprawą Ed Regis wkroczył do ekstraklasy popularyzatorów nauki.
Martin Gardner


Niezwykle inspirująca i pełna życia.
"Los Angeles Times"

Regis w fascynujący sposób daje nam posmakować, na czym polega uprawianie prawdziwej nauki.
"The Wall Street Journal"

wersja do druku