Strona główna / Dla dzieci i młodzieży / Księżniczka Przedwiośnia

Inne książki z tej kategorii

Aksamitny Królik

Margery Williams
Cena detaliczna: 32,00 zł

Kubuś Puchatek (wersja dwujęzyczna ang-pol)

Alan Alexander Milne
Cena detaliczna: 39,99 zł

Historia starego mieszkania

Aleksandra Litwina
Cena detaliczna: 39,99 zł
Księżniczka Przedwiośnia

Kategoria: Dla dzieci i młodzieży
ISBN: 83-7255-369-6
Cena detaliczna: 12,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Debiutancka powieść Agnieszki Cieślik adresowana jest do wszystkich nastolatek, szczególnie zaś do tych, które szukają w książkach czegoś więcej niż tylko zajmująca fabuła. Autorka z dużym talentem wykorzystuje atrakcyjny schemat powieści detektywistycznej i tworzy frapującą opowieść o niebanalnej dziewczynie dorastającej w banalnej rzeczywistości.
Tytułowa Księżniczka wcale nie należy do świata bajek. Mieszka u ciotki, bo mamy nie ma. Ojca - owszem, ale nie całkiem takiego, jakiego chciałaby mieć. Uwielbia malować, szykuje się do egzaminu na ASP. W wolnych chwilach szefuje bandzie chłopaków. Trochę się nudzą - są upalne wakacje - aż pewnego dnia kamienicę elektryzuje odkrycie w jednym z mieszkań zamordowanego lokatora. Ślady wskazują na ojca Księżniczki...

Agnieszka Joanna Cieślik urodziła się w Krakowie i nadal tam mieszka. Studiowała nauki polityczne na UJ oraz z arządzanie i marketing na SGH; w 1996 roku uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych. Pracuje. Ma męża. Poza tym pisze dalszy ciąg przygód swojej Księżniczki.

wersja do druku