Strona główna / Popularnonaukowe / Księga wszechświatów
Księga wszechświatów

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7839-202-6
Tytuł oryginału: The Book of Universes
Data wydania: 19.06.2012
Format: 142mm x 201mm
Liczba stron: 424
Cena detaliczna: 42,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Marek Krośniak

Jedna z najbardziej oczekiwanych książek popularnonaukowych ostatnich lat, prezentująca koncepcję Multiświata – ogółu wszystkich możliwych wszechświatów, których istnienie jest zgodne z aktualnymi teoriami fizycznymi.
 
W tej niezwykłej opowieści napotkamy wszechświaty, w których prawa fizyki zmieniają się w czasie i przestrzeni, wszechświaty z ukrytymi wymiarami czasoprzestrzennymi, wszechświaty, które są wieczne, wszechświaty znajdujące się wewnątrz czarnych dziur, wszechświaty, których ewolucja nieoczekiwanie dobiega końca, wszechświaty zderzające się ze sobą, wszechświaty inflacyjne oraz wszechświaty, które powstają z czegoś innego – albo i wręcz z niczego. Jedne rozszerzają się, inne kurczą, niektóre wirują niczym bąk, a jeszcze inne zachowują się zupełnie chaotycznie. Jedynie nieliczne dopuszczają powstanie życia, reszta nie ma szans, by kiedykolwiek doszło do pojawienia się w nich istot rozumnych. 

John David Barrow – angielski fizyk i matematyk, profesor na Uniwersytecie Cambridge i jeden z najbardziej poczytnych autorów książek popularnonaukowych.


wersja do druku