Strona główna / Kryminał/Sensacja/Thriller / Krwawy Krąg

Inne książki z tej kategorii

Na własną rękę

Olga Rudnicka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Szreń

Kinga Wójcik
Cena detaliczna: 43,00 zł

Tajemnica Wzgórza Trzech Dębów

Piotr Borlik
Cena detaliczna: 42,00 zł
Krwawy Krąg

Kategoria: Kryminał/Sensacja/Thriller
ISBN: 978-83-7469-466-7
Tytuł oryginału: Le Circle de Sang
Format: 145mm x 225mm
Liczba stron: 328
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Tłumaczenie: Barbara Krupa
„Krwawy Krąg” to thriller, który w inteligentny i zaskakujący sposób łączy w sobie klimat i wątki znane z powieści „Tożsamość Bourne'a” i „Harry Angel”.Nathan Falh budzi się ze śpiączki w szpitalu w Hammerfest (Norwegia), najdalej na północ położonym mieście w Europie. Cierpi na zanik pamięci, nie ma żadnych wspomnień ze swego dotychczasowego życia. Na podstawie strzępków koszmarnego snu stopniowo odkrywa swoją makabryczną przeszłość, związaną z tajemniczą, działającą od kilku stuleci organizacją, nazywającą się „Krwawym Kręgiem”.

Zdecydowany przeprowadzić własne śledztwo, tropiony przez nieznanych zabójców, zbiera dowody na istnienie przerażającego, zagrażającego ludzkości spisku. Na swej drodze napotyka brutalne morderstwa, zbezczeszczone zwłoki, nieludzkie eksperymenty medyczne. Ślady prowadzą od uwięzionego w arktycznych lodach wraku, przez obozy ruandyjskich uchodźców w Kongu, koptyjską katedrę w Aleksandrii, aż do tajemniczego klasztoru ukrytego wśród pustynnych piasków Sudanu. To tutaj fanatyczni mnisi-szaleńcy utworzyli supernowoczesne laboratorium, w którym pozyskani przez nich specjaliści dokonywali mutacji genetycznych na najbardziej niebezpiecznych wirusach, by stworzone w ten sposób chimery zabijały prześladowców chrześcijan.

Jérôme Delafosse (ur. 1972) fotoreporter, pracuje m.in. dla Paris Match, Der Spiegel, The Sunday Times Magazine i The Independent. Realizuje również filmy dokumentalne dla telewizji. „Krwawy Krąg” to jego debiut.
Prawa do powieści zakupiły już wydawnictwa z 10 krajów.

Patroni:

wersja do druku