Strona główna / Popularnonaukowe / Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli. Opowieści zapisane w naszych genach

Inne książki tego autora

Księga ludzi. Opowieść o tym, jak staliśmy się nami

Adam Rutherford
Cena detaliczna: 39,99 zł

Inne książki z tej kategorii

Kwanty dla każdego. Jak zrozumieć to, czego nikt nie rozumie

Art Hobson
Cena detaliczna: 55,00 zł

Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum

Art Friedman, Leonard Susskind
Cena detaliczna: 45,00 zł

Samolubny gen

Richard Dawkins
Cena detaliczna: 55,00 zł
Krótka historia wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli. Opowieści zapisane w naszych genach

Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-8097-187-5
Tytuł oryginału: A Brief History of Everyone Who Ever Lived. The Stories in Our Genes.
Data wydania: 06.07.2017
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 456
Cena detaliczna: 49,00 zł Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Adam Tuz

Ta książka to opowieść o tobie. Twoja historia jest niepowtarzalna, podobnie jak historia każdego spośród ponad stu miliardów ludzi, którzy kiedykolwiek żyli. Jednak jest to także nasza zbiorowa historia, ponieważ w każdym z genomów przechowujemy dzieje gatunku – narodzin, śmierci, chorób, wojen, klęsk, migracji oraz mnóstwa seksu. Wystarczy cofnąć się zaledwie o kilkadziesiąt stuleci, żeby się przekonać, że większość z siedmiu miliardów żyjących dzisiaj osób pochodzi od garstki ludzi – tylu, ilu mogłoby być mieszkańcami niewielkiej wioski.

Od czasu odczytania przez naukowców genomu ludzkiego, co nastąpiło po raz pierwszy w 2001 roku, stał się on tematem najprzeróżniejszych mitów. Adam Rutherford wyjaśnia, że nasz genom trzeba odczytywać nie jak instrukcję obsługi, ale jak epicki poemat. W porywającej wędrówce po rozległych przestrzeniach genetyki autor zdradza nam, co geny mówią nam obecnie o historii i co historia mówi nam o genach. Od neandertalczyków do morderców, od rudowłosych do ludzkich ras, od martwych królów do epidemii, od ewolucji do epigenetyki – oto nasz nowy portret, który rozwieje wiele nieporozumień i objawi nam, kim jesteśmy i skąd się wzięliśmy.

Adam Rutheford - brytyjski genetyk. Kształcił się w University College London i UCL Institute of Child Health at Great Ormond Street Hospital. Autor książek popularyzujących genetykę. Publikuje artykuły w "Nature" i "The Guardian".

Patroni:

  radiopr1_logo.jpg
  
   Newsweek_Logo.jpg

   WiZ_czarna2.jpg 

   nowe-logo-SN_1.jpg
    
    wpznapisem_logo.jpg
  

wersja do druku