Strona główna / Literatura faktu, historia / Kronika przypadków publicznych

Inne książki z tej kategorii

Hess. Fanatyczny wyznawca

Pierre Servent
Cena detaliczna: 69,99 zł

TOPR 2. Nie każdy wróci

Beata Sabała-Zielińska
Cena detaliczna: 44,99 zł

Mengele - doktor z Auschwitz

Ulrich Völklein
Cena detaliczna: 43,00 zł
Kronika przypadków publicznych

Kategoria: Literatura faktu, historia
ISBN: 83-7255-431-5
Cena detaliczna: 25,00 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
Chociaż mój staż dziennikarski dobiega... 40 lat (sam nie mogę w to uwierzyć) i widziałem niejedno, ciągle jeszcze potrafię dziwić się i złościć różnymi wydarzeniami naszego życia, zwłaszcza publicznego.
***
Każdy, kto śledzi z pewną uwagą polskie życie publiczne, musi przyznać, że jest to niezwykły gabinet osobliwości.
***
Z kolei ciągłe mieszanie prawdy z fałszem i półprawdą i gmatwanie rzeczy, które mogły być proste, stwarza wrażenie, iż tak właśnie powinno być....
***
Skandal, wywołanie szoku - to zawsze to zawsze było wykorzystywane do zwrócenia uwagi na coś - albo właśnie do odwrócenie uwagi ludzi od czegoś. Dziś stało się to normą i najskuteczniejszym orężem (...), używanym do niszczenia wrażliwości, do rozmywania zła....
***
Ciekaw jestem, czy ktoś pisze w Polsce kronikę obyczajów życia publicznego... Sam staram się odnotować wydarzenia godne tej kroniki (...). Pokazują bowiem pewien specyficzny stan psychiczny, czy nawet moralny, polskich elit współczesnych i zarazem godne pożałowania wzory dla społeczeństwa (...). Owe publiczne obyczaje są właściwie bardzo smutne - ale są też czasami bardzo śmieszne i zawsze pouczające.

Maciej Iłowiecki


Świetne pióro, zapis bystrych obserwacji życia polityczno-społecznego, autentyczna troska o przyszłość Polski stanowi niezaprzeczalny walor tego zbioru. Nazwisko autora, znanego i uznanego dziennikarza gwarantuje znakomity poziom książki oddawanej właśnie do rąk czytelnika.

wersja do druku