Strona główna / Literatura światowa / Koniec wszystkiego

Inne książki z tej kategorii

Red, White & Royal Blue

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 59,99 zł

Tortilla Flat

John Steinbeck
Cena detaliczna: 45,00 zł

Red, White & Royal Blue, One Last Stop (pakiet)

Casey McQuiston
Cena detaliczna: 69,99 zł
Koniec wszystkiego

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-7648-494-5
Tytuł oryginału: The End of Everything
Data wydania: 26.10.2010
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 240
Cena detaliczna: 29,90 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka
Tłumaczenie: Ewa Siarkiewicz
Wstrząsająca opowieść o przyjaźni, obsesji i zbrodni. Odważna i kontrowersyjna.

Ginie trzynastoletnia dziewczynka. Policja, chcąc ustalić okoliczności tego wydarzenia, przesłuchuje jej przyjaciółkę – Lizzie. Dziewczynki rozstały się na boisku szkolnym. Evie miała wracać do domu pieszo, ale nigdy do niego nie dotarła. Lizzie powoli zaczyna sobie przypominać szczegóły, które mogą się okazać kluczowe dla śledztwa. Przyjaciółka opowiadała, że co noc pod jej oknem czekał obcy mężczyzna, któregoś razu miały też wrażenie, że śledzi je samochód… Czy te informacje mogą mieć coś wspólnego z zaginięciem Evie i czy dzięki wskazówkom Lizzie uda się odnaleźć dziewczynkę?

„Koniec wszystkiego” to mocna dawka intrygujących wydarzeń, podana z prawdziwie kobiecą wrażliwością i psychologicznym zacięciem.

Megan Abbott daje z siebie więcej niż jakikolwiek inny pisarz. Jest jednym z najbardziej interesujących i oryginalnych głosów swojego pokolenia.
Laura Lippman

Megan Abbott – doskonała pisarka, która jest na dobrej drodze by osiągnąć najwyższą rangę wśród twórców kryminałów, a może i nie tylko…

James Ellroy

Ta mała książeczka wprost naszpikowana jest emocjami.

Studentnews.pl

Pisarka poprzez sprawnie poprowadzoną intrygę uświadamia czytelnikowi, jak płynna, niejednoznaczna bywa niekiedy granica między dobrem a złem. Wielu z nas balansuje na jej krawędzi, nie potrafiąc powstrzymać czającego się gdzieś za plecami pana Hyde`a… A co jeśli w lustrze zamiast tak dobrze znanych nam rysów własnej twarzy, ujrzymy zboczeńca?
DlaLejdis.plMegan Abbott urodziła się w Detroit. Ukończyła literaturę angielską na uniwersytecie w Michigan, a następnie prowadziła zajęcia z literatury, pisania i filmu na uniwersytecie w Nowym Jorku.

Patroni:
dlastudentapl_logo.jpg


przystan.literacka.jpg

wersja do druku