Strona główna / Poradniki, rozwój osobisty / Komputery i my

Inne książki z tej kategorii

Moja lewa joga

Paulina Młynarska
Cena detaliczna: 43,00 zł

Dokąd zmierza czarna wieża. Jak wygrać w szachy z całym światem

Adam Umiastowski
Cena detaliczna: 39,99 zł

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami (audiobook MP3)

Adrian Markowski
Cena detaliczna: 34,90 zł
Komputery i my

Kategoria: Poradniki, rozwój osobisty
ISBN: 83-7255-107-3
Cena detaliczna: 19,50 zł
nakład wyczerpany
Oprawa: miękka
O komputerach nie da się opowiadać unikając tematów technicznych, więc to i owo trzeba było opisać. W książce tej jednak nie ma praktycznych konkretów: opisu sprzętu, programów i klawiszologii. Są tu natomiast ogólne rozważania techniczne, przeznaczone głównie dla osób z techniką nie związanych.

Całość można podzielić na dwie części. W pierwszej przedstawiono zasady pracy komputerów, ich budowę, programowanie, sieci komputerowe i problemy z tym związane. W drugiej przedstawiono trendy rozwojowe techniki komputerowej, obejmujące zarówno oprogramowanie i sprzęt, jak i zastosowania, w tym sztuczną inteligencję.
ze wstępu  


Szybkie upowszechnienie się komputerów sprawiło, że prawie wszyscy potrafimy się nimi posługiwać - podobnie jak pralką czy telefonem komórkowym - wystarczy wiedzieć, który klawisz nacisnąć. By jednak móc wykorzystywać swą "szarą skrzynkę" efektywnie, warto wiedzieć, co zawiera i na jakiej zasadzie działa.

Celem niniejszej książki jest właśnie dostarczenie użytkownikom - w sposób najbardziej przystępny - podstawowej wiedzy na temat zapisywania, przetwarzania i przesyłania informacji. Ta właśnie wiedza oraz elementarna choćby umiejętność samodzielnego programowania umożliwi "oswojenie" komputera i, w konsekwencji, nawiązanie z nim partnerskiego kontaktu.

Warto spróbować: komputery przyszłości będą wszak coraz bardziej inteligentne...

wersja do druku