Strona główna / Literatura światowa / Kiedy byliśmy sierotami

Inne książki z tej serii

Zapamiętane w ciele

Shauna Singh Baldwin
Cena detaliczna: 39,00 zł

Dni niepoliczone

Robert Goddard
Cena detaliczna: 36,00 zł

Ziemskie radości

Philippa Gregory
Cena detaliczna: 48,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Psie pazury

Thomas Savage
Cena detaliczna: 42,00 zł

Zostaw świat za sobą

Rumaan Alam
Cena detaliczna: 39,99 zł

Każda z nich

Charlotte Wood
Cena detaliczna: 39,99 zł
Kiedy byliśmy sierotami

Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 83-7255-726-8
Tytuł oryginału: When We Were Orphans
Cena detaliczna: 39,00 zł
nakład wyczerpany
Seria: Biblioteczka Interesującej Prozy
Oprawa: twarda
Tłumaczenie: Andrzej Appel
Kazuo Ishiguro, prozaik angielski, urodzony w Japonii w 1954 r., jeden z najwybitniejszych pisarzy współczesnych. Jego książki, w tym głośne Okruchy dnia, tłumaczono na 28 języków. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród i kawalerem francuskiego Orderu Sztuki i Literatury.
Kiedy byliśmy sierotami to nowa powieść pisarza, uznana przez recenzenta „The New York Times'a” za najlepszą w jego dorobku. W Stanach Zjednoczonych wydano ją w nakładzie 100 000 egzemplarzy. Uzyskała nominacje do dwóch najbardziej prestiżowych nagród brytyjskich – Nagrody Bookera i The Whibread Book of the Year Award – które pisarz otrzymał w przeszłości.
Lata trzydzieste. Słynny angielski detektyw, Christopher Banks, podejmuje próbę odnalezienia swoich rodziców, którzy zaginęli, kiedy był małym chłopcem i mieszkał z nimi w Szanghaju. Wierzy, że jeśli mu się to uda, pokona wszelkie zło i uchroni świat przed wojną. Nowa powieść Ishiguro – na poły realistyczna, na poły baśniowa – jest utworem pięknym stylistycznie i niezwykle przejmującym, a przy tym książką o wartkiej akcji, trzymającą w napięciu. Nawiązując do konwencji literatury kryminalnej, pisarz stworzył wielowymiarową opowieść o człowieku, którego każda myśl i każdy czyn są zdeterminowane tragedią z dzieciństwa.

wersja do druku