Strona główna / Literatura polska / Kara

Inne książki tego autora

Dom tysiąca nocy

Maja Wolny
Cena detaliczna: 28,00 zł

Inne książki z tej kategorii

Nowy początek

Magdalena Kawka
Cena detaliczna: 39,99 zł

Loteria życiowych szans

Izabella Frączyk
Cena detaliczna: 39,99 zł

Arabska kochanka

Tanya Valko
Cena detaliczna: 42,00 zł
Kara

Kategoria: Literatura polska
ISBN: 978-83-7648-226-2
Data wydania: 22.09.2009
Format: 125mm x 195mm
Liczba stron: 216
Cena detaliczna: 26,00 zł
nakład wyczerpany
czytaj fragmentOprawa: miękka

Niezwykły monolog młodej kobiety-emigrantki, monolog samotności na autostradzie. 


W noc swoich trzydziestych urodzin Karolina zwana Karą podróżuje z Krakowa do Brukseli. Po drodze dokonuje swoistego rozliczenia: bilansu miłości, nienawiści oraz zdrady – tego wszystkiego, czego doświadczyła przez ostatnie lata, pomieszkując na Wschodzie i Zachodzie, kochając dwóch mężczyzn z różnych kultur i odkrywając ich tajemnice.

W powieści pojawiają się historyczni i fikcyjni ludzie drogi; mężowie stanu i tułacze: m.in. Karol Wojtyła, Edward Gierek, Vika z Uzbekistanu, która porzucając swojego upośledzonego syna, zostaje świadczącą usługi erotyczne dla niepełnosprawnych seksassistente czy didżej Igor, nielegalnie mieszkający w Brukseli Białorusin.

Jest to swego rodzaju zapis podróży emigracyjnej, która dla Kary, podobnie jak dla wielu współczesnych Polaków, rozgrywa się nie tylko w czasie i przestrzeni, ale przede wszystkim w świecie uczuć.

Nadzwyczaj szczery monolog o życiu w obcym kraju, wyobcowaniu i zagubieniu. Poruszające i wrażliwe pisarstwo wysokiej próby.

OlgaTokarczuk

 

Maja Wolny (ur. 1976) – dziennikarka i eseistka, doktor nauk politycznych. Studiowała w Krakowie, Warszawie i Brukseli. W Delfach odebrała prestiżowy dyplom europejskiego menedżera kultury. Jest autorką książki o współczesnej nowomowie „Język sukcesu” (2005) i współautorką „Kroniki śmierci przedwczesnych”, zbioru esejów o tragicznie zmarłych artystach (2000). W latach 1998-2002 była dziennikarką działu kultury tygodnika „Polityka”. Od 2003 roku mieszka w Belgii, gdzie kieruje Fundacją Post Viadrina, miejscem spotkań ludzi i książek z Europy Wschodniej. „Kara” to jej debiut powieściowy.

 


Patroni:
zwierciadlo_logo_czerwone.gif

polityka.gif

radio.pin.jpg

onetpl.jpg

wersja do druku